Korzystanie z porad profesjonalnego zespołu księgowego to nie oznaka rozrzutności, lecz wyraz odpowiedzialności za swoją firmę. Rozrośnięte procesy biurokratyczne i skomplikowane przepisy prawa podatkowego w Polsce (na dodatek swobodnie interpretowane przez urzędników) potrafią niejednego przedsiębiorcę doprowadzić do ataku szału. Na jakie kwestie powinniśmy zwrócić uwagę, poszukując dobrego biura rachunkowego?

Kwestia pierwsza: czy biuro będzie reprezentować nas przed US i ZUS

Czy jest możliwość, aby pracownik był fizycznie obecny w czasie kontroli z urzędu skarbowego? Wielu niedoświadczonych przedsiębiorców zapewne zadaje sobie takie pytanie. Nie ma w tym niczego dziwnego. Dotychczas urzędnicy potrafili działać na niekorzyść firm, często robiąc to bez wyraźnej przyczyny czy jednoznacznego zapisu prawnego. Dlatego w stresujących chwilach dobrze jest mieć profesjonalistę, który będzie bronił naszych interesów przed – nie zawsze obiektywnymi i rzetelnymi – urzędnikami.

Kwestia druga: czy biuro będzie rozliczać także naszych pracowników

Ten aspekt warto brać pod uwagę od samego początku, jeśli wiemy, że będziemy korzystać z wiedzy i umiejętności innych osób. Zanim podpiszemy umowę z biurem rachunkowym zorientujmy się, czy na pewno w cenę wliczona jest także obsługa księgowa zatrudnionego u nas pracownika. W wielu przypadkach może się okazać, że jest to dodatkowy koszt, wykraczający poza standardowy comiesięczny wydatek.

Kwestia trzecia: sposób przekazywania dokumentów

W jaki sposób rozliczać umowy, dokumenty i faktury, jeśli nasze biuro rachunkowe znajduje się w innym niż my mieście? W erze internetu to nic skomplikowanego. Warto jednak dokładnie zapytać, jakie formy przesyłania dokumentów są akceptowalne przez wybraną przez nas firmę. Wiele z nich umożliwia zarówno przesyłanie dokumentów pocztą tradycyjną, jak też przesyłanie jedynie obrazu dokumentu, czy to w postaci skanu, czy też w postaci zdjęcia wykonanego smartfonem. Więcej informacji na ten temat znajduje się pod adresem http://royalprofit.com.pl/.

Kwestia czwarta: opinie w internecie

Choć w internecie każdy jest anonimowy, co ułatwia czasem mijanie się z prawdą, na wielu portalach znajdziemy całkiem rzetelne i obiektywne opinie dotyczące jakości usług i obsługi klientów przez biura rachunkowe. Porównajmy je i – dysponując również innymi informacjami – podejmijmy optymalny dla siebie wybór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here