Podyplomowe studia medyczne

Studia podyplomowe są dedykowane osobom, które skończyły już edukacje na poziomie wyższym, bądź tym, które po ukończeniu studiów licencjackich z wielu przyczyn wstrzymują się z podjęciem decyzji o studiach magisterskich. Można je rozpocząć tuż po skończeniu poprzednich etapów edukacji, jednak wielu studentów szczególnie docenia ich wartość mając już, nawet niewielkie, doświadczenie zawodowe. 

Nie inaczej jest w obszarze medycyny i nauk pokrewnych – pielęgniarstwa, dietetyki czy zdrowia publicznego. Podjecie podyplomowych studiów medycznych czy paramedycznych jest szansą na rozwój zarówno w strukturach organizacji pracy z pacjentem, ale również możliwością wejścia w świat biznesu i szansą na rozwijanie kariery w korporacji, formie farmaceutycznej, prywatnej sieci szpitali czy własnej, prywatnej działalności gospodarczej. 

Jaki rodzaj studiów mogę podjąć?

„Podyplomówkę” jak popularnie nazywa się studia podyplomowe można podjąć w obszarach ściśle związanych z ochroną zdrowia. Dzięki temu możliwe jest rozwijanie kompetencji zawodowych i bycie realnym wsparciem dla zespołu w dotychczasowym miejscu pracy. Uczelnie ofertę studiów dzielą na dwa rodzaje: 

  • studia dla osób chcących rozwijać kompetencje menadżerskie, pracujących w administracji np prawo medyczne, zarządzanie zasobami ludzkimi, organizacja i zarządzanie w placówkach ochrony zdrowia, koordynator działu medycznego. 
  • studia dla praktyków, osób chcących pracować z pacjentem i doskonalić swoje teoretyczne i praktyczne umiejętności np. terapia ręki, opiekun osób starszych i/lub niepełnosprawnych, studia związane z dietoterapią w określonych grupach chorób czy studia pedagogiczne. 

Korzyści ze studiów podyplomowych

Studia podyplomowe niosą za sobą szereg korzyści. Oprócz osiągnięcia kolejnego stopnia i rozwoju naukowego, poszerzania portfolio produktów, korzyści wynikających z bogatszym doświadczeniem i lepszym wykształceniem nie należy zapominać o możliwości budowania kompetencji miękkich:

  • nauczysz się pracy w grupie, 
  • wymienisz doświadczenia, czasem z osobami związanymi z innymi branżami, 
  • otworzysz się na innych ludzi, być może rozszerzenie sieci kontaktów poskutkuje nowymi propozycjami rozwoju osobistego czy zawodowego, 
  • udowodnisz sobie i innym, że jesteś ambitną i aktywną osobą. 

Podsumowując jeśli myślisz o podjęciu dodatkowych studiów to biorąc pod uwagę szereg korzyści i ofertę jaką oferują uczelnie na pewno znajdziesz kierunek dla siebie. Studia podyplomowe to okazja do rozszerzenia sieci kontaktów, poznania nowych ludzi, nauczenia się nowych kompetencji i ukierunkowania się w rozwoju zawodowym. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here