Stosowanie domowych peelingów nie ustępuje tym, zakupionym w aptekach czy drogeriach. Domowy peeling cukrowy to pożyteczny i zdrowy wynalazek, który odświeży nasza skórę i ożywi ją, wzmagając i pobudzając naturalne procesy regeneracji. Oprócz skutecznego peelingu z cukru, możemy też zastosować peeling-maseczkę z fusów kawy, a także rozgrzewającą maskę z dodatkiem cynamonu.
Słodziki i niskokaloryczne owoce to najpopularniejsza słodycz bez kalorii, sprzyjająca utracie wagi i będąca sprzymierzeńcem osób odchudzających się. Spośród dostępnych w sprzedaży słodzików, najpopularniejsze są te oparte o syntetyczne substancje – cyklaminiany, sacharyniany i aspartam. Naturalnym, występującym w przyrodzie słodzikiem, jest popularna obecnie stewia – roślina, której liście obfitują w stuprocentową słodycz bez kalorii. To wartościowy dietetycznie produkt, a do tego pozbawiony negatywnych skutków ubocznych. Oprócz stewii, możemy też słodzić napoje miodem, którego wartość zdrowotna również góruje nad sztucznymi słodzikami czy zwykłym, białym cukrem.
Owoce i warzywa to nieodłączny składnik diety, który powinien stanowić największy udział w piramidzie żywieniowej. Zdrowe żywienie wymaga starannego doboru produktów. Jakich owoców i warzyw nie należy obierać ze skórki? Na pewno są to zdrowe do spożycia w całości jabłka, śliwki, gruszki, papryka czy bakłażan. Warzywa te i owoce obfitują w cenne składniki odżywcze, takie jak witaminy i mikroelementy, których najwięcej znaleźć można właśnie w skórce.

wime-art.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDieta wegańska
Następny artykułMedycyna i zdrowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here