Oferty pracy anglia

Ofert pracy w Wielkiej Brytanii nadal jest sporo. Pracowników potrzeba szczególnie w branży usługowej i transportowej. Co prawda mieszkanie i transport, szczególnie w Londynie, nie należą do najtańszych, ale pozostałe wydatki, szczególnie żywność, dostępna jest w bardzo przystępnych cenach. Wykwalifikowani pracownicy zarabiają więcej. Nawet 12 euro netto na godzinę może otrzymać spawacz, ale przy tym poziomie zarobków nie otrzyma darmowego zakwaterowania, oferowanego czasem tym, którzy dostają mniejsze stawki. Część pracodawców dysponuje odpłatnymi kwaterami pracowniczymi, tańszymi nawet niż hostele.

Praca w Anglii

Praca w Wielkie Brytanii to nadal mnóstwo ofert dla pracowników rożnych branż. Aby znaleźć dobrą i pewną ofertę, odpowiadającą indywidualnym potrzebom, warto spróbować szukać na sprawdzonych portalach internetowych. Jednym z nich jest pracujwunii.pl, gdzie znaleźć można setki ogłoszeń od sprawdzonych pracodawców. Już teraz wsparcie agencji pracy jest najłatwiejszym sposobem szukania zatrudnienia na wyspach. Dzięki niej można zapoznać się z wieloma ofertami pracy, z różnych regionów oraz branż. Rekrutacja odbywa się jeszcze w Polsce, a za granicę pracownik wyjeżdża mając już zagwarantowane miejsce pracy. Job Centre i Job Centre Plus to w Wielkiej Brytanii odpowiedniki polskich urzędów pracy. W placówkach oznaczonych zielonym logo z biało – żółtym napisem znajdziesz m.in. tzw. jobpoints, czyli stanowiska wyposażone w dotykowe monitory, na których można przeglądać dostępne oferty pracy. W razie zainteresowania można je wydrukować. Warto też pytać o wolne etaty w miejscach, w których takiego ogłoszenia nie ma. Nawet jeśli w danej chwili Twoje CV będzie bezużyteczne, jest szansa, że ktoś po nie sięgnie, kiedy zwolni się miejsce pracy. Przeglądając ogłoszenia zamieszczone w internecie można dostrzec sporą liczbę ofert dla opiekunek domowych i wykwalifikowanych pracowników ośrodków opiekuńczych.

Oferty pracy anglia
Co warto wiedzieć zanim zdecydujemy się na pracę w Anglii

Zanim podejmiemy decyzję o wyjeździe, powinniśmy zebrać jak najwięcej informacji o tym kraju. Chodzi przede wszystkim o informacje o warunkach życia i pracy, co później zaoszczędzi wyjeżdżającemu nerwów i frustracji, kiedy będzie próbował dowiedzieć się tych rzeczy na miejscu. Umiejętności językowe nabyte w szkole, często bywają tylko teoretyczne i trudno je stosować praktykując posługiwanie się obcym językiem na co dzień. Oczywiście, na początku mówienie w jęz. angielskim może wydawać się kłopotliwe, ale z czasem nabierzemy wprawy i praktyki.

Formalności przed podjęciem pracy w Anglii

Przygotowania do wyjazdu często zajmują tyle samo czasu, ile podjęcie właściwej decyzji o emigracji. Potrzebne będą: angielski adres, angielski numer telefonu i numer konta banku z UK. Od razu zadbaj też o National Insurance Number czyli NIN. Jeśli nie znasz angielskiego w dostatecznym stopniu i obawiasz się jak sobie poradzisz przy załatwianiu formalności w UK, możesz skorzystać z usług polskich firm, które pomogą we wszystkich sprawach. Doradztwo dla Polaków polega na tłumaczeniach, wypełnianiu dokumentów, przygotowaniu CV, aplikowaniu o benefity.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here