Wiele osób marzy o zatrudnieniu w branży nieruchomości. Kusząca wydaje się praca na własny rachunek, w swoim tempie oraz zasadniczo nieograniczone zarobki agenta nieruchomości, o których krążą niemal legendy. Jeśli także Ty należysz do tej grupy, to musisz mieć świadomość, że choć jest to niesamowita praca, pełna wyzwań oraz dająca ogromną satysfakcję to ma także swoje wymagania i znacznie odbiega od wyobrażeń, jakie na jej temat mają osoby spoza branży. Różni się także od standardowej pracy na etacie nie tylko jej nienormowanym charakterem, nieregularnością zarobków, ale także koniecznością doskonałego zarządzania sobą i swoimi zadaniami w czasie.

To wszystko sprawia, że do zmiany zawodu na agenta nieruchomości należy się odpowiednio przygotować i to na wielu różnorodnych płaszczyznach naszego życia.

Zabezpieczenie to podstawa

Każda zmiana także i ta związana ze zmianą zawodu wymaga pozyskania niezbędnej wiedzy. Jednak kiedy się intensywnie uczymy, to nie pracujemy. Dlatego należy wcześniej pomyśleć o zabezpieczeniu finansowym na czas szkolenia oraz pierwsze miesiące pracy. Każdy nowy agent nieruchomości jest inny i każdy w innym tempie rozpocznie swoją pracę. Jednak oszczędności pozwolą nam rozpocząć bez lęku o codzienność, a to może znacząco wpłynąć na nasze samopoczucie i przełożyć się na szybsze wyniki.

Zapomnij o tym co było

Musimy także zapomnieć praktycznie wszystko, czego nauczył nas etat i do czego nas przyzwyczaił. To nie jest łatwe, a dla wielu osób będzie praktycznie niewykonalne. Należy mieć tego świadomość.

W pracy etatowej mamy swój zakres obowiązków, który musimy realizować każdego dnia. Przychodzimy na określoną godzinę, robimy, co do nas należy i o stałej porze idziemy do domu. I o pracy do kolejnego dnia możemy praktycznie zapomnieć.

W pracy agenta nieruchomości codzienność wygląda diametralnie inaczej. Najczęściej pośrednik nieruchomości prowadzi własną działalność gospodarczą, tak więc do jego obowiązków należy wszystko, co się z tym wiąże oraz oczywiście wszystkie obowiązki wynikające bezpośrednio ze specyfiki pracy. Na początku kariery problemem dla wielu jest także nienormowany czas pracy. Klienci zainteresowani sprzedażą oraz kupnem nieruchomości planują spotkania w godzinach odpowiednich dla siebie, a zadaniem agenta jest się do tych godzin dopasować. Po jakimś czasie oczywiście każdy wie już z doświadczenia, kiedy klienci najczęściej się spotykają, wie więc także na, kiedy może planować inne działania operacyjne należące do codzienności agenta nieruchomości.

Dobrze wybierz partnera

Niezmiernie ważne jest, aby doskonale wybrać firmę, z którą zamierzamy współpracować jako pośrednik handlu nieruchomościami, ponieważ to ona zapewni nam niezbędną wiedzę, wypracowane przez wiele lat know-how, doskonale zaprojektowane narzędzia, oraz wsparcie marketingowe naszej pracy. Warto bazować na doświadczeniu liderów w branży i oprzeć swoje zawodowe życie na stabilnych fundamentach zyskując odpowiednie wsparcie specjalistów oraz mentorów. Warto wybierać dobrze.

Dowiedz się więcej

Jeśli interesuje Cię praca w nieruchomościach i chcesz dowiedzieć więcej na temat tego jak wyglądają zarobki agenta nieruchomości z perspektywy osób, które mają wieloletnie doświadczenie w branży, to zapraszamy do lektury artykułu przygotowanego przez fachowców z Freedom Nieruchomości, którzy zawsze chętnie witają w swoim zespole nowych żądnych wiedzy i zmotywowanych do pracy agentów.

Link do artykułu: http://blog.freedom-nieruchomosci.pl/2017/03/06/ile-zarabia-agent-nieruchomosci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here