Nauka w szkole policealnej zawodowej – alternatywa dla studiów

Niedawno ukończyłeś szkołę średnią i zastanawiasz się, co dalej? Może wolisz skupić się na pracy, a w weekendy zwiększać swoje kwalifikacje. Jeśli wciąż rozważasz, jaki zawód wybrać, zapoznaj się z ofertą szkoły policealnej Żak. Zobacz, jakie korzyści płyną z zaocznego trybu nauczania.

Szereg korzyści

Nauka w ramach bezpłatnej szkoły policealnej niesie ze sobą szereg korzyści. Słuchacz może w zaledwie 2 lata zdobyć niezbędne kwalifikacje do rozpoczęcia swojej przygody w danym zawodzie. Skoncentrowany program umożliwia skuteczną naukę w maksymalnie krótkim czasie. Widać to na przykładzie ścieżki edukacyjnej na kierunku: technik administracji, która umożliwia zdobycie tytułu zawodowego oraz wiedzę niezbędną do rozpoczęcia pracy w jednostkach administracji publicznej lub w ramach własnego biznesu. Podczas zajęć słuchacz nabędzie wiedzę dotyczącą podstaw prawa cywilnego, źródeł prawa administracyjnego, przygotowywania dokumentacji, a także wielu innych zagadnień odnośnie do form działania i realizacji zadań w ramach administracji publicznej. Więcej informacji na temat tego kierunku, ale także innych ścieżek kształcenia (na przykład na technika BHP) osoby zainteresowane znajdą na stronie internetowej szkoły https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne/technik-administracji.

Krótszy czas nauki

Nauka w szkole policealnej może być dobrym wyborem dla osób, które mają już praktykę zawodową i z przyczyn czysto formalnych muszą uzyskać tytuł technika w wybranej dziedzinie. Krótszy czas nauki docenią również te osoby, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową i chcą jak najszybciej, bez zbędnych opóźnień, wejść na rynek pracy.

Więcej konkretnych przedmiotów

Nauka skupia słuchacza na przedmiotach niezbędnych do wykonywania zawodu. Nie ma zbędnych „zapychaczy programowych”. Prowadzący szanują czas uczestników zajęć i przekazują wiedzę w przystępnej formie.

Bezpłatna nauka

Standardowe studia w trybie zaocznym są płatne. Natomiast w ramach nauki w szkole policealnej Żak słuchacz może czerpać dla siebie wiedzę całkowicie bezpłatnie. Nawet gdy nie pracuje, jest w stanie się uczyć – bez żadnych ograniczeń.

Zaoczny tryb nauczania

Zajęcia weekendowe umożliwiają sprawne łączenie pracy z nauką, a także pokazują, że można maksymalnie wykorzystać każdą godzinę zajęć. To idealny tryb dla tych, którzy chcą poszerzać kwalifikacje, przebranżowić się, a przy tym utrzymać aktualną pracę. Studia zaoczne mogą być metodą do równoległego zdobywania kwalifikacji – można je łączyć z nauką na innym kierunku w trybie dziennym.

Dokumenty uznawane przez pracodawców

Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminami uznawanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Pozytywny wynik testu poparty jest stosownym świadectwem wydanym przez MEN, a w przypadku niektórych kierunków – również certyfikatami. Stanowi to potwierdzenie zdobytych kwalifikacji, które można zaprezentować potencjalnemu pracodawcy.

Brak egzaminów wstępnych i brak konieczności przedłożenia świadectwa maturalnego

Łatwa kwalifikacja daje dostęp do dalszej nauki także tym uczniom, którzy poprzedni etap nauczania ukończyli bez zdawania matury.

Prosta rekrutacja

Proste wymogi rekrutacyjne stanowią dodatkową zachętę do poszerzania kwalifikacji w wybranym przez siebie kierunku. Słuchaczem szkoły możesz stać się w trzech prostych krokach. W kroku 1 musisz wybrać kierunek i szkołę, w której zechcesz rozpocząć naukę. W kroku drugim czeka Cię wypełnienie formularza rejestracyjnego (bez wychodzenia z domu, online). Możesz również wybrać opcję podania danych do umowy i otrzymać ją od razu!

Minimum formalności i potrzebnych dokumentów

Przyszły słuchacz nie musi gromadzić grubej teczki dokumentów, aby zakwalifikować się do grupy uczestników zajęć. Warunkiem rozpoczęcia nauki jest dostarczenie świadectwa ukończenia szkoły średniej, dwóch zdjęć legitymacyjnych oraz okazanie dowodu osobistego.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here