Najlepsze studia

Kierunki to główny element, który decyduje o przyszłej pracy, gdyż ma wpływ na kierunek rozwoju każdego człowieka. Od tego jaki kierunek wybierzemy zależy wiele, od zakresu wiedzy przekazywanej podczas studiów po dopasowanie indywidualnych zainteresowań po zapał z jakim będziemy uczęszczać na zajęcia. Zanim wybierzecie kierunek, warto także sprawdzić, jakie możliwości daje sama uczelnia. Pierwszym krokiem, aby osiągnąć taki status jest wybór właściwego kierunku studiów, który pozwoli zdobyć zawód z przyszłością. Sektory, w których odnotowuje się wysokie zapotrzebowanie na pracowników, to m.in.:
sektor IT,
sektor finansowy,
sektor e-marketingu.

Co warto studiować

Kierunki, które z pewnością dadzą nam pracę, są związane z techniką. Poszukiwani są dalej inżynierowie, elektronicy oraz informatycy. Warto również zastanowić się nad astronomią, która jest bardzo mało popularnym kierunkiem studiów. Drugim kierunkiem studiów, po którym bezrobocie wśród absolwentów jest bardzo niskie, to informatyka. Jest to dziedzina, która w tym momencie najszybciej się rozwija na świecie. Automatyka i budowa maszyn to kolejny kierunek, po którym warto zostać absolwentem. Ta dziedzina również dynamicznie się rozwija i oferuje specjalistom dobrze płatną pracę. Jak się okazuje obecnie duże zapotrzebowanie jest również na absolwentów innych specjalistycznych kierunków. Na przykład duże możliwości stoją przed architektami. We wszystkich ścieżkach kształcenia, takich jak architektura zieleni, czy architektura wnętrz, znajdą się miejsca pracy. Wybór studiów na kierunkach takich jak finanse i rachunkowość czy ekonomia to doskonały sposób na znalezienie zatrudnienia w przyszłości.

Kierunki studiów cenione przez pracodawców

Najlepsze studia
Zarządzanie i marketing
Energetyka, elektroenergetyka, sieci i systemy energetyczne
Mechanika, budowa maszyn, automatyka, robotyka
Ekonomia, finanse, rachunkowość
Inżynieria środowiska, ochrona środowiska
Górnictwo i geologia
Chemia
Inżynieria lądowa
Ekonomia transportu, logistyka
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Prawo i administracja
Informatyka i telekomunikacja
Elektronika, elektrotechnika
Kierunki dostępne w Polsce
Na znaczeniu zyskują kierunki techniczne, które dzięki wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zyskały na popularności. Jednak to nie jedyne kierunki wybierane przez maturzystów. Kierunki oferowane przez uczelnie to obecnie najważniejszy element, który przyciąga kandydatów na najlepsze studia.

Zawody przyszłości

1. Researcher- Nazywany też menedżerem, brokerem albo selektorem informacji, zajmuje się profesjonalnym wyszukiwaniem informacji w Internecie, archiwach i źródłach osobowych.
2. Animator wolnego czasu- znajdują zatrudnienie w centrach kultury i rozrywki oraz biurach podróży.
3. Edukator zdrowia- tworzy nowoczesne programy edukacyjne wdrażane przez media i instytucje zdrowia publicznego.
4. Specjalista zarządzania wiedzą- tworzy nowe kanały informacyjne, ułatwiające nawiązywanie komunikacji oraz dbanie o jakość współpracy między działami i oddziałami firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here