adwokat Sprawy karne Warszawa

Sprawy karne prowadzone przez sądy w całej Polsce mogą skutkować nałożeniem nadzoru elektronicznego na poszczególne osoby, które dopuściły się przestępstwa, ale w decyzji sądu będą przebywać na wolności – przy dość mocnym ograniczeniu terenu dostępnego do poruszania się.

W dzisiejszych czasach odbywanie kary pozbawienia wolności nie zawsze musi odbywać się w więzieniu. Nadzór elektroniczny jest znaną metodą weryfikacji pobytu skazanej osoby. Taka forma nadzoru skutecznie działa już od wielu lat. Przepisy Kodeksu karnego jasno określają wszelkie aspekty związane z tym, jak powinno wyglądać odbywanie kary, do której zasądzono nadzór elektroniczny.

Czym jest nadzór elektroniczny? Dowiedz się więcej!

System nadzoru elektronicznego to sposób odbywania przez skazanego kary nałożonej decyzją sądu. Zasada działania jest prosta. Nadzór elektroniczny polega na wykorzystaniu nowoczesnych technik śledzenia GPS, które ograniczają skazanemu swobodne opuszczanie miejsca pobytu. Urządzenie do nadzoru przypomina zegarek i może być umieszczone na ręce lub nodze skazanego.

Sprzęt ma wbudowany nowoczesny nadajnik, który w czasie rzeczywistym weryfikuje położenie skazanego, a w razie uszkodzenia bransolety lub wyjścia poza dozwolony teren natychmiast poinformuje o tym fakcie organy ścigania.

Adwokat – sprawy karne Warszawa i nadzór elektroniczny – czy warto skorzystać z pomocy eksperta?

Zastanawiasz się czy przyda Ci się dobry adwokat? Sprawy karne – Warszawa bywają skomplikowane, szczególnie jeśli chodzi o chęć skorzystania z nadzoru elektronicznego. Sąd może orzec taką decyzję tylko wtedy, kiedy wyrok nie przekracza roku i sześciu miesięcy. Warto też dodać, że skazana osoba musi mieć stałe miejsce pobytu oraz osoby zamieszkujące z nim muszą wyrazić zgodę na nadzór elektroniczny w miejscu zamieszkania.

Adwokat sprawy karne – Warszawa zawsze prowadzi tak, aby w pełni usatysfakcjonować swojego klienta i uzyskać jak najłagodniejszy wyrok. Należy jednak mieć na uwadze, że zgodnie z przepisami odbycie wyroku w formie nadzoru elektronicznego nie jest możliwe, kiedy skazany dopuści się tzw. recydywy, określonej w art. 64 § 2 K.K.

Podsumowując: nadzór elektroniczny w przypadku osób skazanych a przestępstwa to ciekawa forma odbycia kary. Wybierając dobrego adwokata, można poprosić go o złożenie stosownego wniosku do sądu o przyznanie elektronicznego nadzoru. Co więcej, w razie braku zgody można odwołać się do Sądu odwoławczego, składając ponownie wniosek za pośrednictwem osoby, jaką jest adwokat. Sprawy karne – Warszawa bywają mocno zagmatwane, dlatego niestety nie zawsze pojawia się możliwość odbycia kary z nadzorem elektronicznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here