Na czym polega restrukturyzacja przedsiębiorstwa

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa jest zmianą struktury gospodarczej, mającą na celu zwiększenie jego wartości i wydajności. Najlepiej przeprowadzać ją w asyście doświadczonego prawnika, który pomoże wprowadzić zmiany zgodnie z obowiązującą ustawą.

Dlaczego warto przeprowadzić restrukturyzację przedsiębiorstwa?

Pojęcie restrukturyzacji obejmuje szereg działań, mających na celu doprowadzić do trwałej, przynoszącej korzyści zmiany struktury przedsiębiorstwa. Podejmując taką decyzję, właściciele firm liczą zazwyczaj na poprawę funkcjonowania i wydajności firmy. Na restrukturyzację najczęściej decydują się jednak w obliczu kłopotów finansowych, które nie zmuszają do wszczęcia postępowania upadłościowego. Nierozwiązane mogą niestety wkrótce do tego doprowadzić.

Kiedy warto zdecydować się na restrukturyzację przedsiębiorstwa?

Zmiana struktury firmy dla wielu okazuje się ostatnim kołem ratunkowym, choć oczywiście nie jest to reguła. Umiejętne – i zgodne z prawem restrukturyzacyjnym –   przeprowadzenie tego procesu może wiązać się z dużymi korzyściami dla firmy. Aby dowiedzieć się więcej o sytuacjach, które mogą być dobrym pretekstem do przeprowadzenia postępowania restrukturyzacyjnego, sprawdź https://www.tgc.eu/specjalizacje/upadlosc-i-restrukturyzacja.

Jak przeprowadza się restrukturyzację przedsiębiorstwa?

Do przeprowadzenia restrukturyzacji przedsiębiorstwa konieczne jest otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. Wraz z nim następuje wstrzymanie egzekucji finansowych i zablokowanie postępowań, które miały zostać wprowadzone. Dzięki temu przedsiębiorcy mają czas na zajęcie się wprowadzaniem strategii ratunkowych, nie musząc poświęcać się regulowaniu kolejnych należności. Przed wszczęciem postępowania należy nawiązać współpracę z kompetentnym doradcą. To on ocenia możliwości przedsiębiorstwa i weryfikuje sporządzony plan wyjścia z kłopotów finansowych lub pomaga go przygotować. Jego udział jest istotny, ponieważ podpisuje się on pod przygotowanym oświadczeniem.

Dobra kancelaria pomoże Ci również z transakcjami MA – fuzjami i przejęciami. Sprawdź szczegóły na https://www.tgc.eu/specjalizacje/transakcje-ma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here