Zastanawiasz się czy dopadły Cię pierwsze objawy menopauzy?
Najczęściej klimakterium, bo tak nazywamy też menopauzę dotyka kobiet w wieku 45 – 55 lat. Pierwszym niepokojącym objawem powinno być dla Ciebie nieregularne miesiączkowanie. Ponadto jeśli odczuwasz zmęczenie, bezsenność, jesteś rozdrażniona, miewasz zmienne nastroje, a co najgorsze uderzenia gorąca powinnaś udać się do specjalisty, który potwierdzi Twoje przypuszczenia albo też zleci badania, które z pewnością wyjaśnią co jest powodem Twojego złego samopoczucia.

Lekarz zlecił Ci morfologie krwi albo sam/a chcesz sprawdzić czy z Twoim zdrowiem wszystko dobrze? Czy nie zastanawiasz się jak przygotować się do badania krwi? Na badanie należy udać się na czczo, minimalna ilość godzin bez posiłku to ok. 12 godzin. Pamiętaj, aby nie pić rano kawy, możesz zastąpić ją niewielką ilością wody. To co robiłeś dzień przed badaniem również ma duże znaczenie. Należy unikać alkoholu, nie przemęczać organizmu, ponieważ może to wpłynąć na wiarygodność wyników Twoich badań.

Ból podbrzusza u mężczyzn – jakie są jego przyczyny? Prawie każdemu mężczyźnie przytrafił się mniejszy lub większy ból brzucha. Przyczyn może być wiele. Najbardziej mi znaną, której sam doświadczyłem jest przepuklina pachwinowa. Charakteryzuje się kłującym bólem z lewej bądź z prawej strony podbrzusza zazwyczaj w czasie podnoszenia ciężarów. Niestety jedynym leczeniem przepukliny pachwinowej jest operacja. Rekonwalescencja po tej operacji w moim przypadku trwała miesiąc. Najgorszym okresem po operacji były pierwsze dwa tyg ponieważ wstawanie z łóżka było bardzo bolesne, jak i również chodzenie. Jeśli spotka cię jakikolwiek ból w podbrzuszu to nie czekaj aż będzie narastał, udaj się od razu do lekarza, z tym nie ma żartów.

gadzinowski.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here