Zdrowy i spokojny sen – on zawsze jest gwarantem lepszego samopoczucia rano. Co więcej, organizm potrzebuje go, aby prawidłowo funkcjonować. Dlatego wysypianie się jest takie ważne. I równie ważne jest zawsze szukanie wszelkich przyczyn zaburzeń.

Problem rodzi się w głowie

To, że źle sypiamy to najczęściej kwestia problemów natury psychicznej. Stres, przemęczenie psychiczne, poczucie wyobcowania, brak pewności siebie, uczucie braku kontroli – to tylko kilka przyczyn, które potrafią zachwiać naszym dobowym rytmem. Dlatego zawsze z problemem trzeba się zmierzyć.

Męskie problemy

Dla mężczyzny jednym z najczęstszych powodów do złego snu jest poczucie utraty męskości. A to wiąże się z zaburzeniami erekcji. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze one oznaczają utratę męskości. Bo na przykład zaburzenia erekcji w przebiegu chorób ogólnoustrojowych to całkiem normalna sprawa. Wtedy trzeba dać sobie czas na regenerację i wszystko wróci do normy. A stres może tylko problem nasilić.

Trudna osobowość

Ona też może prowadzić do zaburzeń snu.Przykładem jest osobowość anankastyczna – charakterystyka której zamyka się w słowach: uporządkowany aż do granic. Gdy takiej osobie przychodzi zmierzyć się z brakiem organizacji czy spontanicznością, przeżywa ogromny stres. Warto więc poznać samego siebie i spróbować zaakceptować odmienną rzeczywistość.

Melatonina – działanie na sen

Gdy jednak radzenie sobie z problemem trwa długo i brak snu bardzo nam doskwiera, powinniśmy sobie naturalne pomóc. Gdy objawy znikną, łatwiej będzie skoncentrować się na walce z przyczynami.

pobocza.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here