Makijaż panny młodej

W tym szczególnym dniu, jakim jest dla każdego dzień ślubu i wesela, każda kobieta chce wyglądać perfekcyjnie. Przede wszystkim należy znaleźć swoją wymarzoną suknię ślubną. Dostępnych jest bardzo wiele stylów, kolorów (tak tak, dzisiejsze suknie ślubne są nie tylko białe) i fasonów, dla każdego coś miłego. Niemniej ważny jest dobór wszystkich dodatków, takich jak buty, ozdoby do włosów, biżuteria i tym podobne sprawy. Przyszła panna młoda koniecznie powinna sobie zarezerwować wizytę u fryzjera, który wyczaruje na jej głowie ślubne upięcie bądź inną fryzurę. Kolejną sprawą jest makijaż panny młodej, który podkreśli jej urodę i zamaskuje ewentualne mankamenty twarzy.

Zaradna panna młoda, która dba o wszystkie detale, pomyśli o swojej twarzy dużo wcześniej, by ją niejako przygotować na ten jeden jedyny dzień. Przede wszystkim na kilka miesięcy przed tym wielkim wydarzeniem warto zacząć skórę intensywnie nawilżać. Jeśli skóra ma skłonności do przesuszeń, nie wystarczy jednorazowa aplikacja drogiego kremu nawilżającego, trzeba działać konsekwentnie. A na idealnie nawilżonej twarzy każdy makijaż będzie wyglądał dużo lepiej.

Kolejną sprawą jest dogłębne oczyszczenie twarzy. W tym celu warto wybrać się do kosmetyczki. W dzisiejszych czasach dostępnych jest bardzo wiele zabiegów oczyszczających, w zależności od rodzaju oraz kondycji skóry, mniej lub bardziej inwazyjnych. Do wyboru jest na przykład dermabrazja, oksybrazja czy peeling kawitacyjny. O tego typu zabiegach warto pomyśleć nieco wcześniej, gdyż skóra po nich może przez kilka dni dochodzić do siebie, być na przykład podrażniona lub zaczerwieniona.

Jeśli chodzi o sam makijaż, to kluczem do sukcesu jest dobra makijażystka, która wypyta o stan i rodzaj cery, upodobania kolorystyczne, dodatki, styl, w jakim ma być wykonany makijaż i inne tego typu aspekty. Standardem jest obecnie wykonywanie makijażu próbnego, żeby w dniu ślubu nic nie zaskoczyło przyszłej panny młodej. Cera w dniu ślubu powinna być promienna, rozjaśniona odpowiednimi kosmetykami. Kolor makijażu oczu powinien być dobrany w zależności od koloru tęczówki. Jeśli chodzi o makijaż ust, to warto, by panna młoda miała ze sobą zastosowany błyszczyk bądź szminkę, ponieważ w trakcie wieczoru na pewno konieczne będzie poprawienie ich umalowania.

W makijażu panny młodej niebagatelną rolę odgrywają rzęsy. Wiele kobiet decyduje się na ich przedłużenie za pomocą sztucznych rzęs. Bardzo modne są sztuczne rzęsy 1 do 1, które wyglądają dużo lepiej niż doklejane kępki, a efekt jest spektakularny. Sztuczne rzęsy 1 do 1 utrzymują się na oku dużo dłużej niż kępki (które w zasadzie służą do wykonania pojedynczego makijażu). Na zabieg doklejania sztucznych rzęs warto się umówić kilka dni wcześniej, żeby nie tracić cennego czasu w dni ślubu. Należy pamiętać, żeby sztucznych rzęs 1 do 1 nie moczyć w wodzie, a jedynie delikatnie czyścić za pomocą nawilżonego wacika lub płatka kosmetycznego. Sztuczne rzęsy 1 do 1 idealnie dopełnią makijaż panny młodej w dniu ślubu.

alterstyl.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here