Lublin atrakcje turystyczne

Lublin to jedno z najciekawszych miast ściany wschodniej. Warto wybrać się do Lublina, aby zobaczy urokliwą, górzystą starówkę. Szczególnie w nocy, gdy zostaje rozświetlona startymi, klimatycznymi latarniami. Starówka wybrakowana jest kocimi łbami. Składa się z głównego traktu Królewskiego, z którego odchodzą małe, klimatyczne uliczki, otoczone renesansowymi kamienicami. Wśród najbardziej znanych kamienic w Lublinie jest Kamienica Konopniców, niebieska, renesansowa, bogato zdobiona. Obecnie znajduje się w niej przedszkole. Obok kamienicy znajduje się Wieża Trynitarska, z której rozpościera się piękny widok na całą Starówkę. Można wejść na taras widokowy od marca do końca października.

Skansen i Zamek Lubelski
Miłośnicy skansenów znajdą w Lublinie dość duży park etnograficzny: co ciekawe, znajduje się on jeszcze w granicach administracyjnych miasta i można do niego dotrzeć autobusem miejskim. Ciekawie jest także zobaczyć dawny obóz koncentracyjny Majdanek. Turyści lubią wejść również na Zamek, który jest odnowiony. Na jego terenie znajduje się muzeum, w którym można oglądać obrazy, zbroje rycerskie i wystawy mebli królewskich. Na Zamku w Lublinie w czasach okupacji hitlerowskiej znajdowało się więzienie.

Żydowski Lublin
Zastanawiając się, co warto zobaczyć w Lublinie, warto również zapoznać się z żydowską historią miasta: do dziś można zlokalizować dawne żydowskie kamienice, które wchodzą w skład dawnej dzielnicy żydowskiej. Lublin przed wojną był, obok Łodzi i Warszawy, największym skupiskiem Żydów polskich.

odzyskajdzien.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here