Stolica Portugalii może się pochwalić wspaniałymi rezydencjami, które z pewnością warto zobaczyć. Kuszą też liczne kościoły i klasztory, z których Lizbona może być wyjątkowo dumna. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po tym mieście? Oto informacje na temat najważniejszych zabytków sakralnych, którymi może się pochwalić to miasto.

W gronie tych zabytków sakralnych, których w czasie wycieczki po Lizbonie nie można przegapić, znajduje się klasztor Hieronimitów. Znany pięknego wystroju wnętrza oraz nagrobków Vasco da Gamy oraz portugalskich władców, jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w Portugalii. Drugim cennym zabytkiem jest romańska katedra Se, mająca upamiętniać zwycięstwo nad Maurami. Jest ona bez wątpienia jednym z najważniejszych i najpiękniejszych kościołów w całej Portugalii, a jej piękne wnętrza z pewnością zasługują na uwagę. Warto też w czasie wycieczki po tym mieście zajrzeć do kościoła św. Dominika, będącego jedną z najstarszych świątyń na terenie Lizbony. Wzniesiony w XIII wieku, jest kojarzony przede wszystkim z Inkwizycją i jej działaniami. Wspaniałym wnętrzem może się z kolei pochwalić kościół jezuitów, którego historia sięga XVI wieku. Najważniejszym obiektem jest tu kaplica św. Jana Chrzciciela, która wykonana została w Rzymie.

Wycieczki po stolicy Portugalii każdemu z nas mogą dostarczyć wielu mocnych wrażeń. Miłośnicy architektury i sztuki sakralnej mogą tu ujrzeć wiele ciekawych obiektów, które swą artystyczną wartością zaskakują od lat. Każdy z tych zabytków ma swój unikalny charakter, każdy jest przedmiotem zainteresowania zwiedzających.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here