Młodzi w pewnym wieku decydują się opuścić gniazdo rodzicielskie i marzą o samodzielności. Mają dobrą pracę, więc dlaczego nie wynająć swojego mieszkania? Lepiej mieszka się samemu i na własnych zasadach. Często niestety wynajem mieszkania wiąże się z wielkimi kosztami. Kaucja zwrotna i bezzwrotna, czynsz (wynajem) + ogrzewanie, prąd, woda. Jeżeli najemca przez okres wynajmu zniszczy coś w mieszkaniu będzie musiał pokryć koszty naprawy. Jeśli osoba ma dobre możliwości finansowe, stałą i stabilną pracę warto zastanowić się nad wynajmem a kupnem mieszkania.
Za wynajmowane mieszkanie trzeba płacić na czas zawarcia umowy, a włożone w mieszkanie pieniądze nigdy Ci się nie zwrócą. Możesz je remontować, unowocześniać, zmieniać wystrój wnętrz, a i tak nigdy nic z tego nie będziesz miał. Skończy się umowa i albo właściciel Ci ją przedłuży albo odeśle z kwitkiem i tyle z tego będziesz miał.
Zastanów się więc ile tracisz na wynajmie. To mieszkanie mimo wkładu nigdy nie będzie Twoje, a jeśli już się tak zdarzy, to i tak cały wkład dotychczas i późniejsze jego wykupienie będzie o kilka razy większe, niż było to warte.
Zamiast wydawać tysiąc złotych miesięcznie na wynajem mieszkania, które nigdy może nie być Twoje, lepiej udać się do banku i złożyć wniosek o kredyt hipoteczny. Pieniądze, które płaciłbyś co miesiąc za czynsz, równie dobrze możesz płacić za ratę kredytu, a one nie będą wyrzucone w błoto, ponieważ z każdą płaconą ratą będziesz przybliżał się do kupna swojego wymarzonego mieszkania. Warto dobrze się zastanowić nad taką decyzją. Jest do decyzja często na 20 lat, jednak z tym przeświadczeniem, że będą to najlepiej wydane pieniądze w życiu. Niby ich nie będziesz miał, ale będziesz miał mieszkanie. A przy wynajmie nie będziesz miał ani pieniędzy ani swojego mieszkania na własność.
Ofert kredytów na rynku jest mnóstwo i z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba rozsądnie lokować swoje środki i z rozwagą planować ich wydatki. Już dziś przeszukaj oferty banków i wybierz najlepszą dla Ciebie! Następnie udaj się do banku i składaj wniosek, szukaj mieszkania i urządzaj się! Później już tylko będziesz cieszył się swoją własnością!

decapitated.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here