Osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z inwestycjami w monety lokacyjne, powinny zaczynać od tych najbardziej popularnych. Wpływa na to fakt z jednej strony gwarancji, że zawsze znajdzie się na nie kupiec, bo są najbardziej rozpoznawalne i wciąż chętnie wybierane. Z drugiej zaś strony, niedoświadczeni kupcy są w stanie skorzystać z obszernych katalogów, gdzie znajdą wymiary, wagę i bezproblemowo sprawdzą autentyczność, jaką oferują dane monety bulionowe.

Jedną z ciekawszych i wciąż popularnych propozycji, jest Krugerrand moneta złota, którą cechuje niezwykła precyzja. Tworzona jest w Rand Renifery w RPA. W portfelu inwestycyjnym inwestorów może zatem zagościć złota moneta o próbie 916 i z domieszką 2,83 g między, co ma na celu zwiększenie jej odporności na ścieranie/uszkodzenia mechaniczne.

Krugerrand moneta może być stosowana, jako pełnoprawny środek płatniczy. Ponadto posiada gwarancję czystości złota rządu Republiki Południowej Afryki. Gdy w grę wchodzą między innymi sztabki lokacyjne, Krugerrand staje się zatem doskonałą alternatywą. Uwagę zwraca nie tylko wzór, ale i najwyższa estetyka wykonania oraz wieloletnia tradycja. W tym roku przypada 50 rocznica bicia monety Krugerrand.

Na awersie monety zaprojektowanej przez Coerta Steynberga znalazł się portret Paula Krugera, a w otoku zagościł napis w wersji angielskiej – South Africa, a także w języku afrikaans – Suid-Afrika. Na rewersie umieszczony został narodowy symbol Południowej Afryki – gazela springbok. Ponadto nominał, rok emisji oraz w obu językach – zawartość złota.

Po wartościowego Krugerranda warto udać się na stronę www.metalelokacyjne.pl, gdzie można liczyć także na bardzo szeroki wybór innych monet. Zarówno tych inwestycyjnych, jak i produktów, idealnie nadających się na monety kolekcjonerskie. Firma zapewnia pełną odpowiedzialność za przesyłkę aż do momentu odbioru przez Klienta, system weryfikacji Bullion DNA oraz pełną ofertę produktową szwajcarskiej mennicy PAMP. Do tego wysokie standardy obsługi, które znajdują swoje odzwierciedlenie w fachowym doradztwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here