Spis treści:

1. Optymalizacja kluczem do efektywności
2. Zintegrowany system zarządzania
3. Zalety po wdrożeniu ZSZ
4. Maksymalizacja efektów – kontrola ZSZ

Optymalizacja działań to kluczowe działanie, szczególnie w dziedzinie zarządzania. Duże firmy muszą być wyczulone na wprowadzanie łączenia wielu funkcji w jedną całość i idących za nim korzystnych rozwiązań.

Zintegrowane systemy zarządzania są właśnie takim elementem, który łączy w sobie wiele funkcji naraz w ramach danej korporacji. Artykuł będzie Ci pomocny jeśli interesuje Cię: ZSZ i jego wdrożenie.

Zintegrowany system zarządzania w skrócie ZSZ

Każda szanująca się firma pragnie optymalizacji swoich struktur organizacyjnych. Zintegrowany system zarządzania (ZSZ) jest idealnym rozwiązaniem, który łączy w sobie procedury, procesy i praktyki praktykowane w ramach przedsiębiorstwa. Te kompleksowe rozwiązania mają na celu wypracowanie strategii i polityki, dzięki której firma szybciej i skuteczniej osiągnie wyznaczane cele. Zintegrowany system zarządzania opiera się o normy: ISO 9001:2015 – System zarządzania jakością, ISO 14001:2015 – system zarządzania środowiskiem oraz PN-N 18001 – system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Wymagania, w ramach zintegrowanego systemy zarządzania, można dowolnie zmieniać, dodawać i modyfikować.

Portal biznesowy – straight.pl

Zintegrowany system zarządzania po wdrożeniu niesie ze sobą wiele zalet, oto one:

Organizacja może wiele zyskać dzięki wdrożeniu ZSZ, który łączy w sobie wiele funkcji. Łatwiejsze staje się certyfikowanie norm, czas ich wdrażania oraz koszty maleją – w porównaniu do tradycyjnego systemu zarządzania. Wiąże się to z prostotą i efektywnością zarządzania.

Zintegrowany system zarządzania należy kontrolować

Kontrolowanie zintegrowanego systemu zarządzania, tak samo jak każdego innego, to podstawa do maksymalizacji efektów jego wdrożenia, szczególnie przy regularnej kontroli. Dla takiego działania, nazywanego audytem, należy przeszkolić chociaż jednego pracownika. Aby je uzyskać należy go zgłosić do jednostek certyfikujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here