Chcąc latać dronem w celach komercyjnych trzeba posiadać odpowiednie uprawnienia. Drony to bezzałogowe statki powietrzne, którymi latanie wymaga wprawy i umiejętności. Kupienie drona to nic trudnego, ale latanie nim to już prawdziwa sztuka. Można się tego łatwo nauczyć. Drony szkoleniowe umożliwiają samodzielną nauką, ale muszą być lekkie. Wiele firm szkoleniowych organizuje kursy latania dronami.

Dron do nauki latania musi być niewielkich rozmiarów

Bez pozwolenia można latać dronem o wadze nieprzekraczającej 600 gramów. Są to typowe drony to lotów rekreacyjnych. Większym dronem też można poćwiczyć latanie, ale można to robić w odpowiedniej odległości od zabudowań. Mały dron to jednak nie ta sama frajda co latanie dużym dronem. Drony do latania rekreacyjnego kosztują kilkaset złotych. Tyle tylko, że sterowanie niewielkimi dronami jest odrobinę inne, aniżeli dużymi. Lepiej więc zapisać się na szkolenie, które kończy się egzaminem Zdobycie certyfikatu umożliwia latanie większymi jednostkami. Można wtedy pilotować drony o dużej masie i dużym zasięgu lotu. Zasięg lotu to odległość, na jaką dron może odlecieć od osoby nim sterującej. Bez pozwolenia można latać jedynie w zasięgu wzroku urządzenia.

Zdobycie uprawnień nie jest takie trudne

Uprawnienia na duże drony można uzyskać poprzez ukończenie kursu i zdanie egzaminu. Zdobycie uprawnień jest proste, ale trzeba zapisać się na kurs organizowany w specjalnym ośrodku szkoleniowym. Dobrze jest też kupić sobie mały dron, którym można trenować we własnym zakresie. Na kursie poznaje się drony również od strony teoretycznej, chociaż najwięcej czasu zajmuje oczywiście praktyka. Każda firma szkoleniowa posiada swoje drony do nauki latania. Warto to wiedzieć, bo wszystkimi lata się na podobnych zasadach, ale jednak każdy dron jest inny. Chcąc opanować latanie na wielu różnych maszynach trzeba zapisać się na kurs, który oferuje kilka różnych dronów do nauki latania. Samo szkolenie trwa od dwóch do czterech tygodni, a kolejnym etapem jest zdanie egzaminu państwowego i uzyskanie certyfikatu operatora drona.

e-kredytowanie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here