Kierunki studiów warszawa

O studiach w Warszawie marzą tysiące maturzystów z całej Polski. Stolica kraju daje ogromne możliwości rozwoju i rozbudza apetyty na udaną karierę zawodową. Warszawa jest bowiem ośrodkiem naukowym, kulturalnym, gospodarczym i politycznym na skalę europejską. To także największy ośrodek akademicki z nowoczesną bazą dydaktyczną, niezwykle szeroką ofertą edukacyjną, doskonałą polską i zagraniczną kadrą naukową, wieloma różnorodnymi programami praktyk i staży dla studentów.

Jaki kierunek studiów w Warszawie

Warszawa to niewątpliwie największy ośrodek akademicki w kraju. Na liście znajdują się zarówno uczelnie prowadzące studia dzienne, jak i studia zaoczne. Obejmuje ona ofertę uczelni publicznych i niepublicznych. Najczęściej wybierane obecnie kierunki studiów w Warszawie to ekonomia oraz finanse i rachunkowość, także dziennikarstwo i medioznawstwo. Sporą popularnością cieszą się również prawo, geodezja i kartografia, filologia angielska, zarządzanie i architektura. Studenci mają do wyboru bogatą ofertę studiów ekonomicznych, prawniczych, społecznych, technicznych, ścisłych, humanistycznych, filologicznych, medycznych, artystycznych i wielu innych. Najnowsze informacje: kierunki studiów na SGH oraz o psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. oraz Uniwersytecie Warszawskim.

Najpopularniejsze kierunki studiów w Warszawie

1. Politechnika Warszawska- inżynieria i analiza danych. O każde z 30 miejsc walczyło aż 66 kandydatów.
2. Szkoła Główna Handlowa- finanse i rachunkowość. Sporo chętnych na SGH przyciągnęły też zarządzanie finansami przedsiębiorstwa i e-biznes.
3. Uniwersytet Warszawski- najwięcej kandydatów zgłosiło się na ekonomię. W czołówce znalazły się też finanse, rachunkowość i ubezpieczenia, zarządzanie, filologia angielska oraz psychologia.Kierunki studiów warszawa
4. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego- skupia się na podnoszeniu kompetencji przyszłych pracowników przekazując niezbędną wiedzę młodym studentom bazując na kierunkach studiów z nauk humanistycznych, przyrodniczych, ekonomicznych oraz ekologicznych.
5. Warszawski Uniwersytet Medyczny- kształci studentów na poziomie europejskim w oparciu o nowoczesne metody nauczania kreując wykwalifikowanych pracowników z zakresu medycyny, farmacji, pielęgniarstwa czy dietetyki.
6. Akademia Obrony Narodowej -kształcenie na kierunkach studiów: zarządzanie i dowodzenie, bezpieczeństwo, lotnictwo i logistyka, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe, historia, europeistyka i lotnictwa.
7. Akademia Sztuk Pięknych -sięgają swym zakresem szerokich perspektyw, kształcąc przyszłych architektów wnętrz, historyków sztuki oraz wzorników.
8. Akademia Teatralna -zapewnia wykształcenie humanistyczne w zakresie historii sztuki czy filozofii, w połączeniu z własną inwencją twórczą.
9. Akademia Wychowania Fizycznego -przygotowanie studentów do pracy o charakterze nauczyciela wychowania fizycznego, trenera oraz specjalistów fizjoterapii, rekreacji i turystyki.
10. Chrześcijańska Akademia Teologiczna -współpracuje z interesariuszami zewnętrznymi: placówkami oświatowymi, instytucjami kultury, instytucjami opieki społecznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here