Kiedy warto zdecydować się na coaching?

Coaching jest coraz częściej wykorzystywaną formą wsparcia psychologicznego, która może prowadzić do głębokiego rozwoju zawodowego lub osobistego. Warto skorzystać z możliwości jakie oferuje nie tylko kiedy napotyka się na jakieś trudności lub doświadcza stagnacji, ale też po to żeby się rozwijać.

Coaching polega na wspieraniu klienta w rozwoju osobistym i zawodowym. Warto się na niego zdecydować nie tylko w celu poszerzenia kompetencji czy wiedzy. Coachowie pomagają również osobom, które pragną głębokiego rozwoju osobistego lub takim, które czują że ich życie przestało ich zadowalać, ale nie wiedzą, jak je zmienić.

Coaching pomocą w wyznaczaniu nowych celów i odnalezieniu swojej drogi

Głównym celem coachingu jest wspieranie klienta w szeroko rozumianym rozwoju, co może odbywać się na różne sposoby. Czasem coach jest osobą, która przekazuje określoną wiedzę i kompetencje, jednak najczęściej jego specyficzna rola pomaga na ustaleniu tego, co robić dalej.

Coaching umożliwia klientowi odnalezienie własnej drogi i pragnień – w życiu zawodowym lub osobistym, a następnie realizację ich. Dlatego w zasadzie niemal zawsze warto się zdecydować na podjęcie takiego sposobu wsparcia, jeżeli to tylko jest możliwe.

Coaching dla szukających rozwoju

Coaching jest szczególnie lubiany przez osoby o dużej potrzebie samorozwoju. Często w życiu jest tak, że mimo udanego życia zawodowego i osobistego, człowiek doświadcza pewnego rodzaju niedostatku, pragnie poszerzać swoje horyzonty, sięgać po więcej niż dotychczas. Ponieważ nie jest to stan kryzysu trudno wtedy zgłaszać się do terapeuty, można jednak sięgnąć po pomoc coacha, który pomoże w realizowaniu potrzeby wzrostu osobistego.

Coaching  pomoże w zdobyciu nowych kompetencji

Coaching jest też klasyczną metodą wspierającą zdobywanie nowych kompetencji. Osoby, które czują braki w jakimś zakresie lub też chciałby się nauczyć zupełnie nowych umiejętności również mogą zwrócić się o pomoc do wyszkolonego coacha. Warto pamiętać, że taką osobę należy starannie wybrać, sprawdzając nie tylko, czy jest ekspertem w temacie, który nas interesuje, ale też czy potrafi tę wiedzę w odpowiedni sposób przekazać.

Coaching – kiedy nie wiesz, co robić dalej

Coaching pomoże też tym, którzy nie wiedzą, co robić dalej. Zdarza się, że ludzie mają poczucie, że ich życie utknęło w martwym punkcie i nie wiedzą, co z tym zrobić. To doskonały moment na spotkanie z coachem, który pomoże w ustaleniu potrzeb i celów, a następnie będzie wspierał w ich realizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here