Jest atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego, komu marzą się spotkania z historią i ciekawymi zabytkami. Kamieniec Ząbkowicki to piękna miejscowość, którą bez wątpienia warto odwiedzić w czasie podróży po terenach Dolnego Śląska. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na gości? Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas takiej wycieczki?
Kamieniec Ząbkowicki i jego atrakcje turystyczne mogą oczarować każdego. Zabytki, które można zobaczyć w tym mieście, mają ogromną wartość artystyczną i historyczną. Najważniejszym obiektem jest tu pałac królewny Marianny – imponująca budowla, która dumnie wznosi się nad Kamieńcem. Swym stylem nawiązuje on do budowli mauretańskich, a piękne otoczenie oraz znaczne rozmiary sprawiają, że jest on bardzo atrakcyjnym obiektem dla turystów. Pałac ten jest zresztą jednym z najcenniejszych zabytków, jakimi może się pochwalić Dolny Śląsk. Jest też najlepszą wizytówką całej miejscowości oraz podstawą turystyki, tak świetnie rozwijającej się na jej terenie w ostatnich latach. Warto zwrócić uwagę i na inny obiekt, który znajduje się w niewielkiej odległości od słynnego pałacu. To kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, będący częścią dawnego opactwa cysterskiego. Kościół ten zachwyca zarówno swą architekturą, jak i pięknym wyposażeniem wnętrza, zatem i jemu w czasie wycieczki po tym mieście warto poświęcić nieco więcej uwagi.
Dwa wspomniane już obiekty to najważniejsze atrakcje turystyczne, jakimi może się pochwalić Kamieniec Ząbkowicki. Warto zatrzymać się w tym mieście na dłużej, tym bardziej, że można tu znaleźć bez większych problemów noclegi w przystępnej cenie. Ta miejscowość to idealny punkt wypadowy dla tych, którym marzą się dalsze wycieczki po wspaniałej okolicy Kamieńca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here