Rozciąga się w niewielkiej odległości od Krakowa i Krzeszowic, a położenie na terenie malowniczego Garbu Tenczyńskiego zapewnia mu wielką popularność wśród miłośników aktywnego wypoczynku. Na jego terenie Jura Krakowsko-Częstochowska może się pochwalić zarówno gęstą siecią szlaków turystycznych, jak i wspaniałą przyrodą. Jakie atrakcje czekają na tych, którzy postanowią odwiedzić Las Zabierzowski? Co warto wiedzieć na temat tego niezwykłego miejsca?
Las zabierzowski jest jednym z największych i najciekawszych kompleksów leśnych, z jakimi można się spotkać w okolicach Krakowa. Porasta on zbocza Garbu Tenczyńskiego, i choć na jego terenie nie brak miejsc wykorzystywanych gospodarczo, jest on jednym z ważniejszych kompleksów wypoczynkowo-rekreacyjnych, jakimi może się pochwalić Jura. Tu, w pobliżu doliny Rudawy, czekają na gości wspaniałe atrakcje. Jura może tu oczarować i miłośników geologii, i przyrodników. Nie brak tu ciekawych skałek wapiennych oraz wąwozów. Zapustny Dół zalicza się do wąwozów najchętniej odwiedzanych, choć atrakcyjnymi miejscami są też Balickie Doły oraz Wąwóz Zbrza. Zachwycają tu lasy mieszane, wśród których można ujrzeć m. in. graby oraz buki. Wiele ciekawych gatunków roślin występuje w runie leśnym. Pierwiosnek lekarski, miodunka ćma czy wawrzynek wilczełyko – oto wybrane gatunki, które mogą w tym miejscu oczarować wszystkich pasjonatów jurajskiej flory.
Las Zabierzowski to również ciekawe miejscowości, które mogą się okazać dodatkową atrakcją w czasie takiej wycieczki lub też dobrymi punktami wypadowymi na teren tego lasu. W gronie tych najciekawszych znajduje się Zabierzów, jednak i Nielepice, i Kleszczów, i Brzoskwinia są ciekawymi miejscami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here