jaki jeździk niemowlęcy wybrać?

Jeździki są rodzajem zabawek, które wspomagają malucha w procesie nauki chodzenia. Na początku przygody z chodzeniem, jeździk służy jako pchacz, który jest stabilnym wsparciem dla malucha, dzięki jeździkowi dziecko czuje się pewniejsze podczas stawiania swoich pierwszych kroków.

Gdy nasza pociecha nauczy się samodzielnie poruszać za pomocą własnych nóżek, jeździk stanie się partnerem do świetnej zabawy oraz sposobem na przemieszczanie się, bez pomocy rodzica.

Zalety jeździka dla niemowląt

Zakup jeździka dla niemowlaka niesie za sobą wiele zalet. Mowa tutaj o:

  • ułatwianiu maluchowi nauki chodzenia. Jeździk jest narzędziem do oswajania dziecka z samodzielnym przemieszczaniem się,
  • dzięki jeździkowi dziecko jest bardziej mobilne. Ma większe możliwości i dużą swobodę ruchu.
  • rozwoju sprawności ruchowej i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dziecko podczas korzystania z jeździka, wzmacnia mięśnie nóg, uczy malucha zachowania równowagi. Jest to świetny sposób na spędzanie aktywnie czasu.

Jeździki dla niemowląt

  • w odróżnieniu od chodzika, dziecko może korzystać z jeździka kiedy tylko chce.
  • jeździk świetnie odciąża rodziców. Podczas stawiania pierwszych kroków nie muszą asekurować dziecka, jeździk jest bezpieczny.
  • jest to zabawka, która będzie używana przez dłuższy okres czasu. Zazwyczaj dziecko zaczyna korzystać z takiego pojazdu około pierwszego roku życia. Bardzo często taka zabawka jest przydatna dziecku przez długie miesiące.

Czy warto kupić dziecku jeździk elektryczny?

Jeździk elektryczny wyróżnia się na tle innych tym, że ma inny sposób zasilania. Zazwyczaj wyposażony jest w akumulator i ładowarkę do niego. Podczas korzystania z jeździka elektrycznego dziecko nie musi się tak wysilać, jak w przypadku klasycznego jeździka. Pozwala na świetną zabawę, dlatego jest uwielbiany przez maluchy.

Podczas wyboru odpowiedniego jeździka elektrycznego należy zwrócić uwagę na czas pracy, po całkowitym naładowaniu. Modele, które posiadają słabszy akumulator sprawiają, że zabawka działa krócej, przez co uniemożliwia długą i satysfakcjonującą zabawę.

Przeczytaj też: http://www.pou.pl/grzechotki-dla-niemowlat-czym-kierowac-sie-podczas-wyboru/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here