Jak zorganizować wakacje nad morzem z dzieckiem?

Dzieci uwielbiają wakacyjne wyjazdy, podczas którym towarzyszą im rodzice. Wyjeżdżać mogą zarówno niemowlęta, jak i większe maluchy. Okazuje się, że wakacje nad morzem z dzieckiem wcale nie musi być dla rodziców kłopotem, a dobrze zorganizowany wyjazd będzie niezapomnianą atrakcją.

Nad morze z dzieckiem
Polskie morze nie jest tanie, jednak z dzieckiem, które nie chodzi jeszcze do szkoły można wyjechać w czerwcu lub na przełomie sierpnia i września. Wtedy nie ma tłumów, łatwiej jest o znalezienie noclegu i co ważne, ceny nie są wygórowane. Wakacje nad morzem z dzieckiem wymagają od rodziców dobrej organizacji – o niczym ważnym nie można zapomnieć! Jest to jednak czas spędzony z rodzicami, w beztroskiej atmosferze i zabawie. Starsze dzieci uwielbiają wyjazdy, a nawet niemowlęta odnajdą się w nowym otoczeniu. Warto również podkreślić, że wyjazd nad morze to szansa na relaks i poprawę zdrowia. Dzieci, które przebywają nad Bałtykiem co najmniej tydzień mogą nawdychać się dobroczynnego jodu, który chroni przed infekcjami i przyczynia się do wzrostu odporności.

Wczasy z niemowlęciem
Zorganizowanie wczasów z kilkulatkiem nie jest trudne, jednak wyzwaniem mogą być wakacje nad morzem z dzieckiem w wieku 0-1,5 roku. Dla niemowlęcia należy zabrać dodatkowe bagaże – łóżeczko turystyczne, wanienkę, nosidełko czy wózek. Będzie to dominująca część bagażu, dlatego zabranie się na wczasy autokarem czy pociągiem raczej będzie trudne do zrealizowania. Dobór noclegu zależy od charakteru dziecka – spokojne maluchy mogą przebywać w hotelach i pensjonatach, jeśli jednak mają tendencję do nocnych krzyków to lepiej będzie wynająć domek. Maluszki na ogół przewożone są w wózkach, jednak dojazd na plażę może być utrudniony. Warto, aby rodzice zaopatrzyli się w specjalną chustę lub nosidełko, dzięki którym można nosić maluszka na piersiach, tym samym wygodnie spacerować czy udać się na plażę. Wbrew pozorom, taki rodzinny wyjazd może być całkiem ciekawym doświadczeniem i młodzi rodzice nie powinni się go obawiać. W najgorszym razie zawsze można poprosić o pomoc rodziców czy babcię i zabrać ich na wspólny wyjazd.

Co robić podczas niepogody?
Ze starszymi dziećmi jest jeden zasadniczy problem – nuda. Najgorzej, jeśli nie trafimy na ładną pogodę. Warto brać tę możliwość pod uwagę i zarezerwować wczasy w większym kurorcie, gdzie nawet podczas deszczu dzieci mogą znaleźć zajęcie. Mniejsze wioski rybackie raczej nie dostarczą dziecku odpowiednich atrakcji. Może być to oceanarium, park wodny, kino czy różnego rodzaju wystawy, których w sezonie nie brakuje. Wystarczy nieco kreatywności rodziców, by dziecko dobrze się bawiło i mile wspominało wspólne wczasy, nawet podczas niepogody. Wakacje warto wykorzystać także na wspólne zwiedzanie okolicy. Można przedstawić dziecku interesujące obiekty czy muzea w taki sposób, by naprawdę chętnie oglądało wystawy wraz z rodzicami. Sposobów na wspólne spędzenie czasu jest naprawdę wiele i nie muszą to być wcale same kąpiele w morzu i wygrzewanie się na plaży.

freehostel.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWczasy na Dominikanie
Następny artykułCzy warto ufać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here