praca zdalna
Fot. Pexels.com

W obecnej sytuacji uzyskałeś pierwsze doświadczenia pracy online? Uważasz, że jest to ciekawy pomysł i chcesz tak pracować zawsze, ale nie wiesz czy Ci się uda utrzymać dyscyplinę? Praca zdalna może być łatwa. Sprawdź jakie rzeczy są w niej najważniejsze.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/praca-zdalna-jak-zorganizowac-sobie-czas-i-miejsce-pracy/

Harmonogram pracy zdalnej

Podstawową rzeczą, która pozwoli Ci się zmotywować i sprawi, że łatwiej zabierzesz się do pracy to stworzenie harmonogramu. Stwórz plan, w którym umieścisz w jakich godzinach w danym dniu będziesz pracować.

Pamiętaj, aby tworząc plan zostawić sobie miejsce na przerwy. Nie rób 6-cio godzinnego maratonu ponieważ będziesz odczuwać wyłącznie przemęczenie. A to zdecydowanie zniechęci Cię od pracy.

Warto zaplanować przerwy. Najlepiej na wyjście na świeże powietrze. Spacer czy krótki trening może być idealną opcją, która sprawi, że Twoje ciało będzie wypoczęte i gotowe do dalszego działania.

Miejsce pracy zdalnej

Zadbaj o warunki w jakich pracujesz. Nie powinna być to kuchnia, a już na pewno nie sypialnia. W takich pomieszczeniach nie będziesz myśleć o pracy, a odpoczynku. Najlepiej jeśli uda Ci się wydzielić oddzielne pomieszczenie do pracy. Sprawi to, że oddzielisz różne części swojego życia od siebie.

Ponadto korzystanie z przestrzeni wspólnych może sprawić, że będziesz się bardziej rozpraszać. Może pojawić się wiele elementów utrudniających pracę jak rozmowy innych domowników, korzystanie ze sprzętu elektronicznego i kilka innych. Spróbuj tego uniknąć poprzez stworzenie własnej przestrzeni.

Koncentracja

Ten element jest najbardziej zależny od Twojej silnej woli. Praca zdalna może sprawić, że korzystasz ze zbyt dużej ilości gadżetów elektronicznych jednocześnie. Warto zredukować je do minimum. Jeśli masz spotkanie odłóż na bok telefon i jakiekolwiek inne sprzęty, które mogą Cię rozpraszać.

W lepszej koncentracji mogą pomóc aplikacje online. Po wyszukaniu takiej frazy w google pojawi się co najmniej kilka sprawdzonych aplikacji, które pozwalają na lepszym skupieniu się na pracy.

 

Praca zdalna może być równie efektywna, co ta z biura. Ważne jest tu Twoje podejście. Zadbaj o odpowiednie warunki pracy, stwórz plan działania, a uda Ci uzyskiwać takie same efekty w domu, co w biurze.

Zobacz też: http://www.pou.pl/czym-jest-yerbomos-jak-w-nim-parzyc-yerba-mate/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here