Jak zapewnić wysoką jakość obsługi klienta poprzez efektywny fulfillment

Fulfillment to ciekawe rozwiązanie z branży logistyki kontraktowej, które pozwala na uzyskanie znacznie lepszych wyników niż podczas samodzielnych działań. Przekonaj się, na czym polega fulfillment dla ecommerce i czy będzie to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy!

Na czym polega fulfillment dla ecommerce?

Ostatnimi czasy coraz więcej firm korzysta z usług operatów, którzy oferują usługi z zakresu logistyki kontraktowej. Termin ten oznacza, że część działań, które normalnie powinny być realizowane przez sprzedawcę ecommerce, przeniesiona jest na barki innej firmy. Jedną z opcji w ramach logistyki kontraktowej jest właśnie fulfillment. Obejmuje on całkowitą realizację zleceń danego klienta przez zewnętrzną firmę. Dzięki temu możliwe jest skupienie się na innych działaniach, np. na ekspansji marki czy na dalszym rozwoju firmy.

Jak powinien wyglądać sprawny fulfillment?

Jeśli decydujemy się na skorzystanie z usług fulfillmentu oferowanego przez sprawdzoną firmę taką jak 3LP, możemy spodziewać, że zajmie się ona wszelkimi działaniami związanymi z obsługą zamówień. Oznacza to, że firma taka będzie zamawiać potrzebne towary u producentów, składować je we własnych magazynach, zapewniać obsługę tych magazynów, jak również dostarczać złożone zamówienia do adresatów. Mamy więc do czynienia z opcją, która całkowicie uwalnia sklep e-commerce od podejmowania jakichkolwiek działań. To zdecydowanie prostsze rozwiązanie niż decydowanie się na organizację wszystkiego samodzielnie. Co więcej, jest to działania tańsze, gdyż budowa i obsługa magazynu kosztowałaby więcej niż zlecenie pracy firmie zajmującej się fulfillmentem, która posiada własne zaplecze techniczne i personalne.

Jak usługa fulfillmentu wpływa na obsługę klienta?

Jeśli postawimy na wybór fulfillmentu do naszego sklepu, koniecznie musimy zadbać, aby firma, która oferuje tę usługę, była rzetelna oraz profesjonalna. Ma to duży wpływ na ogólne postrzeganie sklepu przez klientów. Jeśli zamówione produkty zostaną dostarczone w szybkim czasie, a dodatkowo będą odpowiednio zapakowane i zabezpieczone, możemy cieszyć się dobrą opinią wśród klientów, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami z innymi, potencjalnymi klientami naszego sklepu. Jednak aby było to możliwe, całe zarządzanie magazynem, jak i dostawami musi być odpowiednio nadzorowane. Warto więc postawić na usługi sprawdzonych operatów takich jak firma 3LP, która już od wielu lat zajmuje się fulfillmentem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here