Każda kobieta chciałaby mieć piękną fryzurę nie tylko od święta, ale i na co dzień. Jak najlepiej zadbać o swoje włosy by były w jak najlepszej kondycji?

Wszystko zależy między innymi od typu Twoich włosów. Dużym problemem jest ich przetłuszczanie się. Powodów tej dolegliwości może być mnóstwo, dlatego warto sięgnąć po jak najlepsze kosmetyki, najlepiej z apteki. Dobrze sprawdzi się nie tylko szampon na przetłuszczające się włosy, ale i różnego rodzaju odżywki. Jest kilka dobrych domowych sposobów na zmaganie się z tym problemem. Jednym z nich, jest płukanie włosów w przestygniętej herbacie. Posiada ona bowiem taninę, która doskonale usuwa nadmiar tłuszczu z włosów.

Wiele kobiet posiada cienkie i łamliwe włosy. W tej sytuacji warto sięgnąć po suplementy diety, ale również zadbać o skórę głowy od zewnątrz. W drogeriach i aptekach jest cała masa kosmetyków na tego typu dolegliwości. Najlepiej sprawdzą się te ziołowe. Należy pamiętać, by nie przeciążać i osłabiać włosów, chociażby prostowaniem ich lub nakładaniem źle dobranych kosmetyków. Do tego rodzaju włosów znakomicie sprawdzi się odżywka w sprayu – jest bowiem dużo lżejsza od kremowych. Dobre są też tzw. wcierki, które wzmocnią skórę głowy.

Zupełnie innej pielęgnacji wymagają włosy farbowane. Warto zadbać o szampon, który nada blasku i podkreśli ich kolor. Dobrze sprawdzi się też suszarka do włosów farbowanych – czyli z jonizacją. Dzięki niej, kolor nie blednie, a fryzura jest w bardzo dobrej kondycji. Pamiętajmy o tym, że profesjonalny sprzęt nie niszczy naszych włosów, a je pielęgnuje. Z tego powodu warto zainwestować w te droższe modele.

golymin.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here