Jak zadbać o dobry sen?

0
526

To w łóżku spędza się mnóstwo czasu, a prawidłowy sen ma niebagatelny wpływ na dobre samopoczucie i ogólny stan zdrowia. Nawet niepozorne niedobory snu mogą przełożyć się na gorszy nastrój, mniej korzystny wygląd czy gorszą produktywność. Jak zadbać o zdrowy sen, który zapewni dobre samopoczucie? Co można poradzić na problemy z zasypianiem? I jakie, pozornie nieistotne praktyki sprawią, że sen nie tylko nadejdzie, ale będzie też spokojny i jakościowy? Oto najważniejsze wskazówki!

Prawidłowa higiena snu

Problemy z zasypianiem, wbrew pozorom, mogą być spowodowane nie tylko stresem, ale też otoczeniem. Niewygodne łóżko, nieodpowiednia temperatura pomieszczenia czy źle dobrana pościel – to tylko kilka czynników wpływających na jakość snu. Przede wszystkim, aby dobrze sypiać, warto wyznaczyć sobie stałe pory spoczynku. Wieczorem dobrze jest unikać też źródeł światła, także tych emitowanych przez urządzenia elektryczne. Wygodne łóżko to też podstawa – solidny materac to taki element wyposażenia sypialni, na którym lepiej jest nie oszczędzać. Nie inaczej jest też w przypadku poduszki – ta powinna być nie tylko dobrana do pozycji spania i ogólnych gabarytów. Zwłaszcza w przypadku problemów z zasypianiem dobrze jest sięgnąć po jakościową poduszkę specjalistyczną, jakie znaleźć można chociażby w ofercie https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/. Tego typu akcesoria do spania dają ukojenie ciału, relaksują i niwelują stres – a to wszystko stwarza przestrzeń na zdrowy, jakościowy sen.

Co jeszcze na zdrowy sen?

Przy większych problemach z zasypianiem, warto zmienić nieco swoje nawyki i przyjrzeć się swoim potrzebom. Na pewno więcej ruchu może korzystnie wpłynąć na zasypianie – szczególnie przy siedzącym trybie życia. Niekiedy łatwiej jest zasnąć, stosując również aromaterapię. Choć wydaje się to być niepozorne, to właśnie niektóre zapachy mogą korzystnie wpłynąć na wyciszenie, a przy tym jakościowy, zdrowy sen. W tym celu najlepiej sięgnąć po prawdziwe olejki eteryczne, na przykład lawendowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here