Każdy posiadacz najpopularniejszych kryptowalut, prędzej czy później rozważa jej wymianę. Wymiana bitcoin możliwa jest na wiele sposobów. Polacy najchętniej spieniężają ją pod postacią dolarów, euro i oczywiście – złotówek.

Żyjemy w czasach, gdy waluta fiducjarna bez problemu może zostać wymieniona na kryptowalutę i odwrotnie. Wiele osób nie przeraża fakt, że kryptowaluty mogą nagle znacznie stracić na wartości, a nawet umrzeć. To ryzyko inwestycyjne. Z tego powodu na takie rozwiązanie, najczęściej decydują się osoby o mocnych nerwach lub z ogromnym doświadczeniem na giełdzie.

To właśnie w tym miejscu możesz dokonać wymiany swoich kryptowalut. Ceny kształtuje wolny rynek. To jedna z najkorzystniejszych opcji sprzedaży Twoich zasobów. Zasada jest prosta: sprzedajesz, gdy jest drogo, a kupujesz – gdy tanio. Niby żadna filozofia, ale… Przed podjęciem inwestycji warto obserwować rynek przez dłuższą chwilę. Nie zawsze, gdy wartość spada, to po chwili nastąpi wzrost. Czasami pierwsze spadki na giełdzie, poprzedzają całkowity upadek danej kryptowaluty.

Możesz skorzystać z usług kantorów internetowych. Pamiętaj jednak o tym, że podobnie jak w realnym świecie, tak i tu, będziesz najbardziej stratny. To z powodu wysokich prowizji, które nakładają na każdą transakcję właściciele e-kantorów.

Kolejnym sposobem na wymianę bitcoinów na walutę fiducjarną są karty debetowe. To nie jest przywidzenie, ani błąd w treści. Na rynku pojawili się usługodawcy, którzy oferują portfele i dedykowane do nich karty. Dzięki temu, możesz wydawać swoje kryptowaluty tak, jak gdybyś płacił normalną kartą. Ważne jednak jest to, że są to tzw. karty pre-paind. Innymi słowy, aby móc nimi płacić lub korzystać z bankomatów, musisz mieć zasilone konto.

Możesz zamienić swoje wirtualne pieniądze na gotówkę używając bankomatu. Do tego celu będziesz potrzebował telefonu lub tabletu ze swoim elektronicznym portfelem. Bankomat poinstruuje Cię krok po kroku, jak przeprowadzić taką transakcję.

Istnieją też mniej oficjalne sposoby na wymianę Twoich bitcoinów. Możesz skorzysta, np. z serwisu www.localbitcoins.com. Znajdziesz tam osoby, które chcą sprzedać lub kupić kryptowalutę. Transakcje możliwe są jedynie między zarejestrowanymi użytkownikami. Znajdziesz tam Internautów z całego świata. Tu ceny nie wyznacza ani giełda, ani kurs kantorów. O wartości decydują sprzedający i kupujący. Oczywiście, najczęściej ceny kryptowalut zbliżone są do tych z giełdy, ale dzięki kontaktowi bezpośredniemu z kontrahentem, zawsze możesz podjąć próbę negocjacji. Takie serwisy oferują też inne, ciekawe rozwiązania. Możesz wymienić swoje bitcoiny, np. na karty rabatowe czy prezentowe. Z taką propozycją wychodzi w tej chwili kilku światowych gigantów. Są to: Walmart, Ebay oraz Starbucks.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here