Jak wybrać temat swojego pierwszego bloga?

Chcesz zacząć prowadzić bloga, ale nie wiesz o czym? Dobra wiadomość – możesz pisać, o czym chcesz chcesz, pod warunkiem, że naprawdę cię to pasjonuje. I wcale nie musisz być w tym temacie ekspertem. Zastanów się, co najbardziej cię ekscytuje? O czym naprawdę lubisz rozmawiać i dyskutować? Jaki temat lub dziedzinę najbardziej chcesz zgłębić? Odpowiedzi na te pytania pomogą ci wybrać temat twojego pierwszego bloga i zdobyć serca internautów.

Pisz bloga o swojej pasji

Czytelnik potrafi wyczuć pasję i entuzjazm autorów piszących blogi. Jeśli piszesz o czymś, co faktycznie cię ekscytuje, przyciągniesz podobnych sobie. Wybierz temat, w którym czujesz się mocny, który jest dla ciebie czystą przyjemnością. To sprawi, że na przestrzeni czasu, łatwiej będzie się ci zmotywować do tworzenia kolejnych wpisów. Jeśli bowiem twój blog ma odnieść sukces, muszą się na nim regularnie pojawiać nowe treści.

Zastanów się, na czym spędzasz wolny czas, o czym czytasz, na jakie zajęcia chodzisz, co przychodzi ci najbardziej naturalnie. Nie przejmuj się tym, czy są już inne blogi na ten temat. O sukcesie bloga decydują przede wszystkim pasja, sposób narracji i osobowość autora. To one pozwalają tworzyć ciekawe wpisy, które zainteresują i zaangażują internautów.

Mów o swoim blogu

To, że pasjonujesz się bieganiem, wcale nie musi znaczyć, że lubisz o tym opowiadać… Może dużo chętniej rozmawiasz o muzyce albo o gotowaniu? Dobry blog to taki, który tworzy dwustronną komunikację pomiędzy tobą (blogerem) a odbiorcami. Internauci komentują, wysyłają ci wiadomości, a także oceniają twoje wpisy. Bez zaangażowania w dialog nie odniesiesz sukcesu jako bloger. Jeśli wybierzesz temat, o którym po prostu lubisz rozmawiać i dyskutować, masz większe szanse, by przebić się w sieci.

Pasja i chęć dialogu to oczywiście jedno, a wiedza to drugie. Trudno jest dyskutować na temat, o którym nie ma się pojęcia. To jednak wcale nie oznacza, że musisz być ekspertem lub autorytetem w danej dziedzinie, by móc o niej pisać….

Zgłębiaj wiedzę i bądź lepszym blogerem

80 procent czasu na przygotowanie ciekawego wpisu to zdobywanie ciekawych informacji, którymi podzielisz się z odbiorcami. W dniu, w którym zakładasz swojego bloga, wcale nie musisz być ekspertem w danym temacie. Blog może być twoją drogą i ciekawą opowieścią o tym, jak się nim stajesz. Chcesz zostać ekspertem od produkcji muzyki? Pokaż odbiorcom, jak z dnia na dzień pogłębiasz swoją wiedzę i dziel się nią z innymi początkującymi. Chcesz specjalizować się fitnessie? Stwórz bloga o tym, jak zdobywasz coraz lepszą formę i poznajesz coraz ciekawsze ćwiczenia i metody treningowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here