Jak wybrać odpowiedniego specjalistę analizy IT

Klienci i użytkownicy oprogramowania oczekują od niego pomocy w realizacji celów biznesowych. Programiści koncentrują się na kodzie i funkcjonalności. Analitycy w branży IT stanowią pomost pomiędzy klientem a deweloperem. To dzięki ich pracy narzędzia idealnie wpisują się w potrzeby użytkowników. W jaki sposób znaleźć odpowiedniego analityka?

Analityka IT – specjalizacje

Analiza w IT to coraz szersza gałąź, która dzieli się na specjalizacje. Analitycy biznesowi rozpoznają potrzeby klienta i projektują rozwiązania, przedstawiając wymagania zespołowi deweloperów. Analitycy biznesowo-systemowi współpracują z programistami w sposób jeszcze bardziej zacieśniony, bo zajmują się wymaganiami funkcjonalnymi także od strony technicznej i przygotowują dokumentację. W ich gestii leży również przeprowadzenie testu. Product owner to osoba, która z jednej strony buduje relacje z klientem, a z drugiej – zarządza realizacją projektu, tworząc listę zadań. Z kolei technical writer przygotowuje dla klientów dokumentację dotyczącą oprogramowania.

Analitycy dostępni w ramach body leasing

W każdym projekcie niezbędna może okazać się pomoc nieco innych specjalistów. Wybierając odpowiedni zespół, należy także zwrócić uwagę na doświadczenie w podobnych przedsięwzięciach. Dlatego bardzo popularną usługą stał się body leasing, który dotyczy już nie tylko deweloperów i testerów, ale również analityków z branży IT. Więcej na temat takiego rozwiązania można przeczytać na stronie oferującej tę usługę firmy Craftware: https://craftware.pl/dla-it/rozwiazania-dla-it/body-leasing/analiza-biznesowa/.

Najważniejsze zalety body leasingu

Zamiast body leasingu, można oczywiście wybrać tradycyjną rekrutację etatowego pracownika. To dobre rozwiązanie, pod warunkiem, że będzie on zawsze pracował przy podobnych projektach. Jednak na tym tle body leasing ma swoje unikatowe zalety, o których można przeczytać więcej w artykule zamieszczonym pod poniższym adresem:

https://craftware.pl/dla-it/rozwiazania-dla-it/body-leasing/.

Body leasing oznacza oszczędność pieniędzy, które należałoby wydać na rekrutację i wdrożenie pracownika. To rozwiązanie szybsze i wnoszące świeże spojrzenie, ponieważ specjalista z zewnątrz nie jest zaangażowany w prowadzony projekt. Neutralna perspektywa stanowi cenny atut. Po zakończeniu projektu firma nie musi się natomiast martwić o zagospodarowanie zrekrutowanego zespołu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here