Jak leczyć łokieć tenisisty?

Do urazu, zwanego łokciem tenisisty, dochodzi wówczas, gdy ścięgna są zbyt obciążone, np. podczas nieumiejętnego uprawiania sportu, zbyt długiej pracy z obciążeniem na jedną rękę, długotrwałej pracy przy komputerze, czy noszeniem ciężkich przedmiotów w jednej ręce. Jeśli doszło do urazu łokcia, należy w miarę możliwości odciążyć rękę i mniej jej używać. Pomogą też maści rozgrzewające, okłady z lodu i leki przeciwbólowe. W przypadku braku poprawy, konieczna będzie wizyta u lekarza.

Alergia na choinkę – czy świerk i jodła mogą uczulać?

Choinka to symbol świąt Bożego Narodzenia i gwarancja świątecznej atmosfery. Świerk i jodła, czyli drzewka najczęściej wybierane jako choinkowe, rosną w wilgotnych warunkach i mogą wywoływać reakcje alergiczne, a dzieje się tak za sprawą niewidocznych gołym okiem zarodników pleśni. Zarodniki pleśni to silne alergeny, które rozprzestrzeniają się chociażby przy potrząsaniu gałązkami choinki, czyli wtedy gdy wnosimy ją do domu i ubieramy. Reakcje alergiczne możemy zminimalizować, kupując myte drzewko i często wietrząc pomieszczenie, w którym choinka stoi.

wspomaganie się fitoestrogenami?

Fitoestrogeny to substancje regulujące wzrost, czas dojrzewania i kwitnięcia roślin. Ponieważ ich działanie jest zbliżone do działania żeńskich hormonów płciowych – estrogenów to stosowane są do łagodzenia objawów menopauzy. Pozwalają również zachować lepsze zdrowie i przedłużają młodość, dlatego są wykorzystywane nie tylko w medycynie, ale i kosmetologii. Fitoestrogenowa kuracja przynosi efekty już po 2-3 miesiącach regularnego zażywania preparatów.

wolabaranowska.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here