Jak skutecznie leczyć biegunkę?

Biegunka to dokuczliwa przypadłość z którą bardzo często borykają się nie tylko małe dzieci, lecz także osoby dorosłe. Niezwykle ważne przy ostrej biegunce jest zachowanie odpowiedniej diety lekkostrawnej. Zatem co jeść przy biegunce?
Przewlekła oraz ostra biegunka może w znaczny sposób osłabić nasz organizm, doprowadzając do utraty cennych dla naszego organizmu witamin oraz składników mineralnych. Co więcej nieleczona o czasie biegunka może doprowadzić do odwodnienia, które stanowi zagrożenie dla naszego życia.
Niezwykle istotna podczas ostrej biegunki jest odpowiednia dieta, której podstawowym zadaniem jest zmniejszenie częstości wypróżnień. Niezwykle ważne jest to, aby dietę lekkostrawną utrzymywać jeszcze przez pewien czas po ustąpieniu dolegliwości. Dieta na biegunkę powinna wykluczać spożywanie tłuszczu oraz błonnika pokarmowego, w szczególności w formie nierozpuszczalnej .Otóż spożywanie błonnika podczas biegunki znacznie pobudza ruchy perystaltyczne jelit, co działa rozluźniająco na treść pokarmową oraz ułatwia wypróżnianie, co podczas biegunki jest niewskazane.
Idealnym sposobem na zahamowanie biegunki jest spożywanie produktów będących źródłem błonnika rozpuszczalnego w wodzie, który częściowo wchłania wodę, jednocześnie umożliwiając złagodzenie tych uciążliwych objawów. W tym celu do naszego menu powinniśmy włączyć przede wszystkim produkty takie jak: gotowana marchew, musy z jabłek oraz bananów.
Niezwykle istotne będzie również spożywanie produktów bogatych w potas takich jak: ziemniaki i banany. Otóż potas jest cennym pierwiastkiem niezbędnym do zachowania równowagi wodno-elektrolitowej w naszym organizmie. Ważne jest również spożywanie dużej ilości płynów w postaci wody mineralnej, słabej herbaty oraz naparów ziołowych, a zwłaszcza naparu z czarnych jagód.
Warto pamiętać o tym, że wszystkie przygotowywane potrawy powinny być przyrządzane na parze.

kobiecosc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here