Jak sfinansować studia MBA

Uczestnictwo w programie MBA wiąże się ze sporymi kosztami. Wydatek jednak szybko się zwraca – zwłaszcza biorąc pod uwagę średnie wynagrodzenia absolwentów MBA. Dla niektórych osób wydatek związany z czesnym za studia może być jednak przytłaczający. Jak w takim przypadku sfinansować uczestnictwo w programie?

Pracodawca może sfinansować studia MBA

Osoby, które nie mają wystarczających środków na pokrycie całości opłat związanych ze studiami MBA mogą zwrócić się do swoich przełożonych o sfinansowanie uczestnictwa w programie. Taka prośba będzie uzasadniona, jeśli wiedza i umiejętności nabyte w trakcie studiów przyniosą wymierny zysk nie tylko absolwentowi MBA, ale też – jego pracodawcy. Tak będzie z pewnością w przypadku młodszych stażem menedżerów, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę w zakresie zarządzania i zdobywać niezbędne know-how od praktyków z różnych branży. Osoba wnioskująca do pracodawcy o dofinansowanie do studiów MBA musi jednak liczyć się z koniecznością podpisania zobowiązania do pozostania w firmie przez określony czas – tak, by pracodawca faktycznie mógł odczuć realną korzyść z posłania pracownika na program MBA.

Uczestnik ma prawo ubiegać się o międzynarodowe stypendium

Innym sposobem na sfinansowanie (w części lub całości) studiów MBA jest ubieganie się o międzynarodowe stypendium. Różnego rodzaju instytucje, fundacje, izby handlowe czy organizacje zaangażowane w promocję danego kraju wspierają finansowo rozwój kompetencji pracowników (zwłaszcza tych, które są przydatne w pracy w środowisku międzynarodowym) oraz ich mobilność. Część z tych organizacji decyduje się również na sfinansowanie studiów MBA wybranym wnioskującym. Należy oczywiście mieć świadomość, że otrzymanie takiego stypendium może być niezwykle trudne – w dodatku należy posiadać dobre argumenty przemawiające za sfinansowaniem studiów MBA. Jednym z nich może być chęć pracy w międzynarodowej instytucji pracującej na rzecz rozwiązywania określonych problemów globalnych.

Możliwość rozłożenia płatności na raty lub kredyt gotówkowy

Osoby, które nie są w stanie pozyskać zewnętrznego finansowania, mogą zawnioskować do uczelni o rozłożenie płatności na raty – o ile szkoła wyższa dopuszcza taką możliwość. Na przykład w Wyższej Szkole Bankowej (w zależności od programu MBA) można rozłożyć płatność nawet na 24 miesięczne raty – co już powinno umożliwić sporej grupie osób podjęcie studiów MBA. O tym, jak wygląda płatność za studia MBA w MERITO oraz jakie programy ma w swojej ofercie uczelnia można przeczytać więcej na https://studiamba.merito.pl/

Innym rozwiązaniem może być kredyt gotówkowy, pozwalający sfinansować opłaty za studia MBA. Niektóre produkty kredytowe są nie tylko niskooprocentowane, ale w dodatku można znacząco wydłużyć ich okres spłaty – tak, by uczestnik programu MBA nie odczuł zbyt mocnego ubytku w swoim miesięcznym, domowym budżecie.

Sposobów na sfinansowanie studiów MBA jest oczywiście więcej – dlatego też każda osoba, która marzy o uczestnictwie w programie, a nie dysponuje odpowiednimi środkami, powinna zapoznać się z różnymi metodami pozyskania dofinansowania do studiów.

 

Reklama.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here