Jak mówi stare Polskie przysłowie- szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz aż się zepsujesz- te słowa to szczera prawda. Nie doceniamy tego jak kruche jest nasze zdrowie myśląc, że już zawsze będziemy pełni werwy i energii oraz zdrowia, aż tu nagle, któregoś dnia budzimy się i nie mamy siły podnieść się z łóżka!
Objawy grypy – czy jesteś chory? No cóż, w sezonie letnim raczej nie spodziewamy się grypy- temperatura za oknem sięga nawet trzydziestu stopni, piękne słonko praży cały dzień, ciepłe wieczory sprzyjają grillowaniu ze znajomymi w ogródku. Wtedy chętnie raczymy się zimnym piwkiem, włączamy klimatyzację w pracy lub w samochodzie aby się schłodzić, a to pierwszy krok do zachorowania na grypę.
Grypa często mylona jest ze zwykłym przeziębieniem ze względu na wspólne symptomy. Najczęściej chorujemy na nią jesienią i zimą, ale wakacje nie wykluczają tej choroby zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.
Co dla niektórych osób może być szokującą informacją, grypa jest chorobą zakaźną, która może nawet być groźna dla naszego życia. Jeśli chcemy wyeliminować zagrożenie zachorowaniem na grypę powinniśmy zdecydować się na szczepionkę. I to nie pierwszego Grudnia, lecz znacznie wcześniej. Szczepionki są zazwyczaj w formie trzech lub czterech zastrzyków przyjmowanych w odstępie kilku tygodni. Wielu lekarzy poleca szczepienia przeciwko grypie, jeśli wiec mamy skłonności do zapadania na różne choroby zakaźne, a nasz organizm nie daje sobie łatwo rady ze zwalczeniem nawet zwykłego przeziębienia- powinniśmy rozważyć tę opcję. Skonsultujmy to z naszym lekarzem rodzinnym i tylko pod jego nadzorem zakupmy szczepionkę w sprawdzonych aptekach.
Każda zakażona osoba może zarażać grypą przez pierwsze trzy do pięciu dni. Dlatego jeśli występuje podejrzenie grypy u kogoś z naszej rodziny lub bliskich przyjaciół- zrezygnujmy ze spotkania w pierwszym tygodniu. Dla naszego zdrowia!
Powikłania po grypie mogą niestety wystąpić niezależnie od wieku, dlatego jeśli czujemy się jeszcze osłabieni zrezygnujmy z chodzenia do pracy do momentu, aż poczujemy się w pełni sił.

gdansk4u.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here