Każdemu pracodawcy powinno zależeć na rozwoju swojej firmy, w tym jej największego kapitału – czyli ludzi. Powszechnie uważa się, że warunkami sukcesu rynkowego jest dziś korzystanie z najnowszych technologii, poszerzanie i udoskonalanie oferty oraz inwestowanie w wysokiej klasy sprzęt i najlepszych specjalistów. Równie istotne jest jednak i to, by pracodawca zainwestował w rozwój już obecnych w firmie pracowników – nawet, jeśli ma ich niewielu. Można to uzyskać organizując między innymi cykliczne szkolenia biznesowe dla wszystkich podwładnych. Na co zwrócić uwagę podczas organizacji takiego eventu?

Bardzo ważne jest miejsce, w którym wydarzenie ma się odbyć. Im bardziej komfortowe warunki sali szkoleniowej, tym łatwiej uczestnicy przyswoją sobie nową wiedzę i chętniej będą w takich szkoleniach uczestniczyć. Można z czystym sumieniem stwierdzić, że najlepszą i najkorzystniejszą propozycję w kwestii organizacji tego typu spotkań, mają warszawskie hotele i inne obiekty udostępniające sale konferencyjne na najwyższym poziomie.

Jak powinna być wyposażona sala szkoleniowa?

Sala konferencyjna, w której ma być zorganizowany kurs, musi spełniać kilka wymogów. Tyczą się one głównie wielkości, wyposażenia, sprzętu, akustyki itp. Jak już wspomniano, na pewno warunki te spełniają sale szkoleniowe w Warszawie, takie jak te, które w swojej ofercie posiada Dom Wiedzy: https://dom-wiedzy.pl/.

  • Wielkość sali
    Miejsce, gdzie organizowane jest spotkanie dla pracowników, musi być dostosowane do liczby uczestników konferencji. Dlatego też w każdym dobrym hotelu powinno się znaleźć co najmniej kilka sal konferencyjnych, o różnej powierzchni użytkowej. Co najmniej jedna z nich powinna być bardzo kameralna, przeznaczona dla maksymalnie 20 uczestników. Równie ważna jest duża aula, na której będą się odbywać szkolenia dla bardzo dużej liczby zaproszonych gości, liczonych w setkach.
  • Sprzęt konferencyjny
    Zdecydowana większość sal szkoleniowych w Warszawie zapewniają dostęp do najnowocześniejszego sprzętu konferencyjnego. Pomieszczenia te są wyposażone w projektory, ekrany, mikrofony, nagłośnienie, oświetlenie, słuchawki oraz systemy sterowania. Do sprzętu konferencyjnego można podłączyć każdy przenośny komputer. Taki sprzęt jest najlepszej jakości, dzięki niemu uczestnicy konferencji mogą oglądać i słuchać ciekawych szkoleń z maksymalna wygodą.
  • Wyposażenie
    Niezwykle ważne jest, by szkolenie mogło się odbywać w komfortowych warunkach. Dlatego też w pomieszczeniu muszą się znaleźć wygodne i funkcjonalne meble. Najważniejsze są oczywiście fotele – muszą gwarantować wygodę ich użytkownikom przez cały okres trwania szkolenia. Równie ważny jest stół konferencyjny – powinien być jak najdłuższy, by znalazło się na nim miejsce dla każdej osoby, biorącej udział w zebraniu. Bardzo ważnym meblem jest również mały stół lub podest dla szkoleniowca – z tego miejsca poprowadzi on całe szkolenie.

Aby konferencja dla pracowników w pełni się udało, trzeba też zadbać o smaczne przekąski dla uczestników, napoje oraz ciepłe danie. Jest to szczególnie ważne w przypadku konferencji trwających wiele godzin. Jeśli w grę wchodzą większe warsztaty, całą organizacją zajmuje się zwykle specjalistyczna firma. W razie potrzeby zadba ona o organizację sali, sprzętu, zaproszenie gości, catering i dodatkowe atrakcje dla uczestników takiego spotkania. Dzięki temu każdy pracodawca, któremu zależy na tym, by jego pracownicy przeszli odpowiednie szkolenia, może odetchnąć z ulgą i przekazać kwestie organizacyjne specjalistom z odpowiednim doświadczeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here