Jak Polacy spędzają wolny czas?

Każdy swój wolny czas spędza na tym, co lubi robić. Jedni oglądają filmy, inni chodzą na koncerty, inni do kina, jeszcze inni wybierają spacer, albo jakieś aktywne spędzanie czasu bądź spotkania ze znajomymi. Co jednak ankiety i badania mówią na temat tego, jak statystyczny Polak spędza swój wolny czas? Przeczytajcie sami:

Czym wypełnia wolny czas statystyczny Polak:

Generalnie tego typu badania wśród Polaków często są… nieprawdziwe. Nie dlatego, że Ci, którzy je przeprowadzają – zmyślają. Nie nie. Raczej… odwrotnie.

Ci, którzy deklarują, że będą w wolnym czasie uprawiać sport… pytani po jakimś czasie – siedzieli i oglądali telewizję, albo słuchali muzyki. Wśród badanych, co czwarty Polak chciał by spróbować jakichś nowych rozrywek (najlepiej nie drogich i nie wymagających jakiejś konkretnej krzepy), nadal niestety większa część Polaków leży przed telewizorem i „byczy się” na kanapie.

Jednak jeśli już trafimy na Polaka, który lubi aktywnie spędzać czas, to już nie jest to zwykła jazda na rowerze, albo basen. Sięgają raczej po nieco… niestandardowe formy rozrywki.

Sporty ekstremalne:

W Polsce co roku zwiększa się ilość chętnych na próbowanie nieco… trudniejszych, ekstremalnych sportów. Ryzykowne dyscypliny, które dostarczają naprawdę ogromną dawkę adrenaliny są coraz bardziej popularne wśród Polaków (głównie młodych, choć i starszych osób nie brakuje).

Coraz częściej Polacy (zwłaszcza mężczyźni) szukają sobie kreatywnych zajęć, by nie popadać w monotonię, nudę czy chandrę – która dopada Nas zwłaszcza jesienią. Dlaczego tak jest? Za mało pracujemy? – nie – wręcz przeciwnie. Statystyczny Polak, po pracy otwiera piwo i siada przed telewizorem – cyka po kanałach i popada zwyczajnie w nudę, chandrę. Pojedyncze „przypadki” kiedy to Polak po pracy próbuje zapewnić sobie jakieś atrakcje – iść do kina, na spacer, siłownię, spotkać się ze znajomymi, żeby pograć chociażby w karty (oczywiście nie mówimy tu o hazardzie) – zdarzają się coraz częściej.

Polacy będąc na wakacjach różnie spędzają wolny czas. Jedni leżą cały dzień na plaży, a wieczorem udają się na spacer i drinka, czy na tańce. Inni robią wszystko, by swój wolny czas, które podczas urlopu mamy tak dużo – spędzić jak najbardziej aktywnie – zorganizowane wyjazdy, wycieczki, próby sportów ekstremalnych (jak już wspomnieliśmy wyżej), wypady w góry, jazda na rowerze.

Warto też zwrócić uwagę na to, że osoby ankietowane były w przedziale wiekowym od 25-45 lat. Oczywiście młodzi (Panowie) mówili, że swój wolny czas, zarówno w domu jak i na wakacjach spędzać chce jak najbardziej aktywnie – próbując nowych sportów. Młode kobiety wolą wylegiwać się na plaży a ich jedynym sportem jest… porównywanie swojej opalenizny i spacer do morza by zamoczyć kostki (nie więcej!). Starsze osoby, wolą aktywnie spędzać czas – zarówno kobiety jak i mężczyźni – spacery, baseny, zwiedzanie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here