Wysiłek umysłowy niejednokrotnie potrafi okazać się bardziej wyczerpujący, niż praca fizyczna. Jednak to on jest dla nas korzystniejszy – dzięki dobremu wykorzystaniu możliwości swojego mózgu będziemy mogli żyć ciekawiej i być bogatsi! Jak tego dokonać, skoro natura nie obdarzyła nas ponadprzeciętnym IQ?

Dieta odżywiająca szare komórki

Dieta w dużym stopniu będzie stanowiła o tym, jak będziemy sobie radzić pod względem umysłowym w różnych dziedzinach. Odpowiednio skomponowane posiłki dostarczają tego, co dla naszego mózgu jest najcenniejsze – energii. Aby mózg pracował wydajnie, musimy dostarczyć mu odpowiedniej ilości paliwa – ale nie byle jakiego. Głównym paliwem dla mózgu są węglowodany, dlatego też nie powinniśmy ich unikać w swojej diecie. Dobrej jakości tłuszcze nienasycone również są niezbędne dla prawidłowej pracy mózgu. Kwasy omega-3 i omega-6 znajdziemy między innymi w tłustych rybach morskich, orzechach, nasionach. Należy zadbać o to, aby codziennie te produkty znajdowały się w niewielkiej ilości w naszej diecie. Kiedy planujemy dłuższą naukę, nie faszerujmy się litrami kawy. Co prawda pobudza ona, ale nie poprawia na dłuższy czas koncentracji ani zapamiętywania. Lepszym sposobem na uzyskanie dobrych wyników w nauce będzie: odpowiednia ilość snu przed i po nauce, posilenie się zdrowym posiłkiem – pełnym ziaren zbóż, orzechów, ryb, warzyw. Również kakao i banany zawierające potas i magnez wpływają korzystnie na nasze komórki nerwowe, chroniąc je. Zatem w noc przed egzaminem lepiej jest dobrze wypocząć, zrelaksować się, a w dzień egzaminu zjeść porządne śniadanie i wypić filiżankę kawy, niż zarywać noc nad książką. Dobre ceny orzechów znajdziemy w sklepach Carrefour, a wysokiej jakości kawy mielone i rozpuszczalne dostarczające kofeiny – w Intermarche w niewiarygodnie niskich cenach.

Oferta handlowa Intermarche: https://intermarche.gazetkapromocyjna.com.pl

Trening mózgu to podstawa

Mówi się, że narząd nieużywany zanika – w przypadku mózgu jest to nie do końca prawdą, ponieważ mózgu używamy każdego dnia w najprostszych nawet czynnościach, więc jego funkcje nie miałyby jak zaniknąć. Jednak z biegiem czasu coraz trudniej jest nam się uczyć i zapamiętywać informacje. Jeśli więc teraz poświęcimy dość czasu na naukę, w przyszłości nie będziemy mieli problemów z koncentracją i pamięcią. Nie chodzi o to, by codziennie uczyć się „Pana Tadeusza” na pamięć. Raczej o praktyczny trening mózgu – na przykład codzienne czytanie wartościowych artykułów. Poświęćmy 15-20 minut dziennie, aby przeczytać o czymś, co nas interesuje – ze świata polityki, medycyny, czy astronomii. Zgłębmy temat, poszukajmy dodatkowych informacji na ten temat, sprawdźmy inne publikacje, innymi słowy – postarajmy się sami sprawdzić, czy ten artykuł podaje prawdziwe informacje. Pomoże to aktywować dotąd nieużywane obszary naszego mózgu i poszerzy naszą wiedzę oraz horyzont. Na dziale z prasą w Intermarche czy Carrefourze można znaleźć ogromny wybór różnych krzyżówek, szarad i sudoku. To chyba najprostszy sposób na poprawianie swojej koncentracji i umiejętności zapamiętywania – a przy tym, takie ćwiczenia mózgu są niezwykle przyjemne i podnoszą nasze poczucie własnej wartości!

Oferta handlowa Carrefour: https://carrefour.gazetkapromocyjna.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here