Wiele osób nie zarabia na etacie pieniędzy, które by ich satysfakcjonowały. Dysponując wolnym czasem chcą więc sobie jakoś dorobić. Jednakże, jak dorobić do pensji?

Wykorzystaj swoje pasje

Niewątpliwie, najlepiej jest zarabiać pieniądze za coś, co się lubi. Wydaje się, że nieraz rzeczywiście jest to możliwe. Czasami można tak wykorzystać swoje pasje, aby na tym zarobić. Dlatego też, zastanawiając się nad tym jak dorobić do pensji warto odpowiedzieć sobie na pytanie jakie ma się pasje. Następnym krokiem jest rozważenie, czy w jakiś sposób można je wykorzystać tak, aby na tym zarobić.

Przykładowo, jeśli kocha się robić zdjęcia można zacząć je sprzedawać. Oczywiście, ażeby zostać dobrze płatnym fotografem na pełnym etacie potrzeba czegoś więcej niż fascynacji aparatem fotograficznym. Nie mniej jednak, wystarczy lubić robić zdjęcia i umieć robić to przyzwoicie, aby dorobić sobie nieco do pensji. Istnieją specjalne portale, na które można wrzucać swoje zdjęcia wraz z wyceną i czekać, aż ktoś zdecyduje się je kupić.

Ankiety i reklamy

Pierwszym na co trafiają osoby zastanawiające się nad tym jak dorobić do pensji są ankiety oraz płatne reklamy. Niestety, zwykle czeka ich rozczarowanie, gdyż przeważnie nie idzie na tym zarobić nawet 100 złotych miesięcznie. Poza tym, wiele stron z rzekomo płatnymi ankietami i reklamami prowadzą oszuści, którzy za pracę nigdy nie płacą.

Nie mniej jednak, jeśli podejdzie się do tego z głową można również na ankietach i reklamach trochę zarobić. Trzeba jednak wcześniej zrobić dokładne rozeznanie odnośnie agencji przeprowadzających ankiety. Są bowiem takie, które przeprowadzają ankiety i uczciwie za nie płacą. Podobnie jest z reklamami. Nie mniej jednak, nie należy się spodziewać, że zarobi się na tym jakieś wielkie pieniądze, które pozwolą zrezygnować z etatu. Jest to jedynie sposób na to, aby sobie nieco dorobić po godzinach.

Oczywiście, jeśli jest się zdeterminowanym, aby nieco dorobić można również zacząć szukać jakieś dodatkowej pracy poza internetem. Przykładem pracy dorywczej są na przykład układanie produktów w supermarketach czy roznoszenie ulotek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here