Inwestujemy w nieruchomości położone za granicą

Posiadany kapitał można powiększyć. Warunkiem jest jednak jego zainwestowanie. Popularnym sposobem inwestowania są lokaty bankowe, fundusze inwestycje i obligacje państwowe. Osoby, które dysponują znacznym kapitałem chętniej jednak wybierają inne formy inwestowania. Inwestują na przykład w nieruchomości, ale nie tylko w te położone w Polsce. Osoby z dużym kapitałem od przynajmniej dekady chętnie inwestują również w nieruchomości położone za granicą.

Jak duży kapitał trzeba posiadać?

Osoby, które posiadały znaczny kapitał i inwestowały go w nieruchomości na terenie Polski bardzo szybko zauważyły, że ceny nieruchomości w wielu krajach Europy są o wiele niższe lub porównywalne z tymi w Polsce. Inwestycją cieszącą się wśród inwestorów dużą popularnością jest inwestowanie w pokój w hotelu. Cena wejścia w Polsce wynosi około 200 tysięcy złotych. Na podobnym poziomie wejścia kształtuje się cena apartamentu położonego w luksusowym hotelu na terenie Walii.

Kupno zagranicznej nieruchomości – gdzie kupować?

Zdecydowanie najlepiej jest inwestować w zakup domów, małych mieszkań bądź apartamentów położonych w krajach, które są atrakcyjne dla turystów. Osoby dysponujące sporym kapitałem chętnie inwestują w zakup nieruchomości w regionach atrakcyjnych turystycznie w takich krajach, jak: Bułgaria, Chorwacja, Grecja, Portugalia. Są również osoby, które inwestują w nieruchomości położone na terenie wspomnianej już Walii oraz Irlandii. Zainteresowaniem inwestorów (na razie niewielkim) cieszą się także nieruchomości w dalekiej Tajlandii i w trochę bliżej położonym Egipcie. Krajem,w którym inwestorzy z Polski najczęściej kupują nieruchomości jest Hiszpania. Regionem, w którym Polacy najchętniej nabywają nieruchomości jest wybrzeże Costa del Sol.

Czy inwestowanie w nieruchomości za granicą jest ryzykowne?

Rynki nieruchomości należą do tych uważanych za najbardziej bezpieczne, ale pewne ryzyko zawsze istnieje, szczególnie w przypadku zakupu nieruchomości położonych za granicą. W przypadku inwestycji za granicą należy bowiem pamiętać o ryzyku walutowym. W zdecydowanej większości przypadków inwestorzy, którzy zdecydowali się inwestować w nieruchomości położone za granicą osiągali spore zyski. W przypadku tych nieruchomości stopa zwrotu z reguły była stosunkowo wysoka. Największą stopę zwrotu osiągali ci inwestorzy, który kupowali nieruchomości za granicą z myślą o ich wynajmie dla turystów. Można mieć nadzieję, że zyski z nieruchomości na wynajem będą długoletnie – coraz częściej wyjeżdżając na wakacje decydujemy się na wynajęcie apartamentu bądź całego domu. Jest to rozwiązanie, które turystom przynosi realne oszczędności. Zakup nieruchomości w położonej za granicą miejscowości turystycznej z myślą o jej wynajmowaniu na pewno przyniesie po pewnym czasie wysoką stopę zwrotu.

Niskie oprocentowanie lokat bankowych nie zachęca, aby je zakładać. O wiele bardziej opłaca się inwestować w nieruchomości. Inwestowanie w nieruchomości położone za granicą wymaga znacznego kapitału, ale stopa zwrotu może być bardzo wysoka.

Więcej ciekawych porad odnośnie inwestowania w nieruchomości znajdziesz na blogu – inwestujwnieruchomosci.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here