Ta część Sudetów ma się czym pochwalić, a gęsta sieć szlaków pieszych sprawia, że każdy z nas może tu zaplanować ciekawe wycieczki. Góry Wałbrzyskie to ciekawe atrakcje, piękne trasy oraz krajobrazy, które mogą oczarować każdego. Na co warto tu zwrócić szczególną uwagę?
Góry Wałbrzyskie to ciekawe pasmo górskie, które liczy sobie 35 km długości. W jego skład wchodzi kilka części: masyw Trójgarbu i Krąglaka, masyw Chełmca, Rybnicki Grzbiet oraz Góry Czarne, na terenie których znajduje się Borowa (853 m. n. p.m.) – najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich. Warto tu również zwrócić uwagę na Kotlinę Wałbrzyską, która wyróżnia się przemysłowym charakterem.
Kto chce poznać leżące w tych górach atrakcje, ten powinien zajrzeć i do tych miejscowości, które leżą na terenie Gór Wałbrzyskich. Najważniejszym ośrodkiem miejskim jest tu Wałbrzych, znany z ciekawego rynku, zamku Książ oraz muzeum, które urządzono na terenie nieczynnej już kopalni. Innymi miejscowościami, którym warto poświęcić swój czas podczas wycieczki po Górach Wałbrzyskich, są Szczawno-Zdrój i Jedlina-Zdrój. W Jedlinie warto zobaczyć plac zdrojowy oraz ciekawą kolekcję zabytkowych domów, ciekawym obiektem jest tu również zespół pałacowy w Jedlince. Szczawno-Zdrój przyciąga z kolei i uzdrowiskowym charakterem, i średniowiecznym układem urbanistycznym. Zabytkowe wille i dawne pensjonaty, miejskie parki zdrojowe, hale spacerowe i zakłady przyrodolecznicze – wszystkie te atrakcje sprawiają, że miejscowość ta jest jednym z najciekawszych kurortów na terenie Dolnego Śląska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here