Ergonomiczna dostawa wody w firmie

Dostarczanie pracownikom wody do biura to jeden z prawnych obowiązków pracodawców, ale wiąże się on też z troską o zdrowie zatrudnionych. Warto postawić więc na rozwiązania pozwalające w wygodny i ergonomiczny sposób wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i zainwestować w odpowiedni dystrybutor wody. Zobacz, który z nich jest najlepszy, by wybrać urządzenie najbardziej dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Według Kodeksu Pracy każdy pracodawca powinien zapewnić wodę pitną wszystkim zatrudnionym. Takie działanie ma przede wszystkim utrzymać Twoich pracowników w dobrej formie i dobrym zdrowiu. Ważne jest jednak, aby zadbać przy tym o jakość dostarczanej wody. Pomoże Ci w tym specjalny dystrybutor wody. Właśnie dlatego dowiedz się, jaki dystrybutor wody będzie najlepszym rozwiązaniem.

Woda w pracy – zadbaj o pracowników zgodnie z prawem

Według zasad BHP do obowiązków każdego pracodawcy należy:

  • zapewnienie wszystkim pracownikom, bez względu na rodzaj wykonywanej przez nich pracy, wody zdatnej do picia lub innych napojów;
  • zaopatrzenie pracowników zatrudnionych stale lub okresowo w warunkach szczególnie uciążliwych także w inne napoje. 

Dodatkowo wszyscy pracownicy powinni mieć nieograniczony dostęp do wody zdatnej do picia. Jednak kluczowym elementem tego zapisu jest to, że zatrudnieni nie mogą ponosić kosztów za korzystanie z tej wody. Obowiązkiem pracodawcy jest też zapewnienie takiej wody, która spełnia ustalone normy w sprawie jakości przeznaczonej do spożycia. Może to być zatem woda mineralna lub zdatna do picia po przegotowaniu. To od Ciebie jako pracodawcy zależy to, jaką wodę będziesz dostarczał, oraz w jaki sposób to zrobisz.

Dostawa wody butelkowanej w biurze – czy to dobry pomysł?

Zakup dużej ilości wód butelkowanych o mniejszych lub większych pojemnościach może wydawać się wygodnym rozwiązaniem. Generuje on jednak dość duże koszty oraz niepotrzebną ilość dodatkowych odpadów plastikowych.

Woda butelkowana wymaga też stałej kontroli jej zapasów i częstego uzupełniania. Musisz też dodatkowo zorganizować miejsce, w którym będziesz ją przechowywać. Postaw też na bardziej przyjazne środowisku i opłacalne rozwiązanie, jakim jest dystrybutor wody. To wydajne i uniwersalne urządzenie możesz kupić lub wydzierżawić od firm zajmujących się dostarczaniem wody.

Woda źródlana z dystrybutora wody – naturalny smak w zasięgu ręki

Jeśli zdecydujesz się na dostawę wody Eden bezpośrednio do biura, zapewnisz swoim pracownikom stały dostęp do wody pitnej. W ofercie dystrybutora znajdziesz urządzenia o różnej wielkości oraz o odmiennych funkcjach. Możesz wybrać urządzenie z krystalicznie czystą wodą źródlaną Eden, która jest wydobywana jest wyłącznie z dwóch najczystszych ekologicznie rejonów Polski: Grodziska Wielkopolskiego i Częstoniewa.

Nie musisz również martwić się o zaopatrzenie, gdyż masz zapewnioną dostawę co 2 lub co 4 tygodnie. Dodatkowo dopasowane i zupełnie darmowe stojaki, pozwolą Ci w ergonomiczny sposób przechowywać butle. Jednocześnie zadbasz też o środowisko, bo to rozwiązanie pozwala ograniczyć produkcję plastikowych butelek PET.

Wśród dystrybutorów do wody źródlanej znajdziesz urządzenia z funkcją grzania i chłodzenia wody, zaopatrzone również w podajnik do plastikowych kubeczków, jak np. dystrybutor Indygo lub nowoczesny i funkcjonalny dystrybutor Storm.

Dystrybutory wody filtrowanej – źródło zdrowia i ochrona środowiska

Innym bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest dzierżawa dystrybutorów wody filtrowanej, które zapewniają praktycznie nieograniczony dostęp do wody pitnej. Dzięki opatentowanym przez Eden Springs systemie Green Filter®, zyskujesz najwyższy poziom filtracji wody. Jest to też wyjątkowo ekologiczne rozwiązanie, gdyż:

  • zastosowane w dystrybutorze filtry węglowe są w pełni biodegradowalne;
  • nie ma potrzeby używania butli, urządzenie wystarczy podłączyć do kranu.

Możesz wybrać dwa warianty dystrybutorów: klasyczny, który podgrzewa lub chodzi wodę, lub rozbudowany, z opcją podawania wody gazowanej.

Dystrybutory do wody – troska o firmę i pracowników

Dzięki dzierżawie dystrybutora i łatwej obsłudze dostarczanych urządzeń Twoim pracownikom dużo łatwiej będzie zyskać nawyk regularnego picia płynów. Tym samym odpowiednio zadbasz o ich dobre samopoczucie i zdrowie, a dodatkowo – o firmowy budżet. Wybierz zatem najlepsze rozwiązanie dla swoich pracowników – zapewnij im dobrej jakości wodę z dystrybutorów Eden.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here