Ekspresy do kawy dla biura – co należy wiedzieć

Ekspres do biura powinien być prostym oraz łatwym w obsłudze urządzeniem, dlatego warto wybrać model, który będzie przede wszystkim intuicyjny, wydajny oraz posiadał dużą ilość funkcji. Smaczna i aromatyczna kawa to niezbędny element w trakcie dnia podczas pracy. Dlatego nic dziwnego, że właściciele firm decydują się na wybór ekspresu, z którego chętnie korzystają pracownicy, goście czy kontrahenci. Warto zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego sprzętu, a także poznasz najważniejsze korzyści związane z ekspresem do kawy dla biura.

Rodzaj ekspresu do biura – co sprawdzi się najlepiej?

Jaki ekspres sprawdzi się w warunkach biurowych? Warto zastanowić się nad tymi rodzajami urządzeń:

  • Ekspres przelewowy – najprostszy w użytkowaniu i dedykowany biurom bez szczególnych wymagań odnośnie kawowych napojów.
  • Ekspres na kapsułki – najlepiej sprawdzi się w mniejszych biurach ze względu na szybką obsługę oraz małą wydajności. Samo urządzenie jest bardzo tanie, ale należy pamiętać o zakupie kapsułek od dedykowanego producenta. Nie będzie dobry w firmach, gdzie robi się dużą ilość filiżanek kaw ciągu dnia.
  • Ekspres kolbowy – aby przygotować odpowiednią kawę, należy najpierw zmielić kawę, a następnie umieścić ją w kolbie. Urządzenie posiada dużo ograniczeń. Nie każdy model ma system spieniania mleka czy wbudowany młynek.
  • Ekspres automatyczny – najbardziej popularny wybór wśród ekspresów do biur. Posiada wiele dodatkowych funkcji, które ułatwiają przygotowanie kawy, np. podgrzewanie filiżanek, podwójny dozownik, młynek czy spieniacz.

Wybór ekspresu do biura

Gdy jesteś przekonany, że powinieneś posiadać ekspres w swoim biurze, zapoznaj się z najważniejszymi kwestiami, które są istotne podczas wyboru urządzenia. Zakup odpowiedniego modelu wcale nie jest taki prosty.

Rodzaje kawowych specjałów

Ważne, aby nasz ekspres mógł pochwalić się przygotowaniem nie tylko espresso, ale również innych kawowych specjałów na jego bazie. Z pewnością nie każdy jest miłośnikiem czarnej kawy, ale również latte czy cappuccino. Dlatego wybrany ekspres powinien posiadać możliwości przygotowania wielu różnych kaw.

Wydajność ekspresu

To najważniejsza kwestia podczas wyboru ekspresu do kawy, czyli ile ekspres jest w stanie przygotować w ciągu dnia filiżanek kawy. Warto najpierw dowiedzieć się, ilu pracowników będzie korzystać z urządzenia. Pozwoli nam to oszacować przyszłą wydajność ekspresu do biura. Najczęściej wybiera się urządzenia o wydajności 50,100 lub nawet 150 kaw dziennie.

Łatwa i szybka obsługa

To niezwykle ważne podczas przygotowania kawy w zaciszu biurowym. Łatwą obsługę ułatwi nam z pewnością dotykowy wyświetlacz. Dzięki temu właściwie za pomocą jednego przycisku możemy przygotować ulubioną kawę.

Dodatkowe funkcje

Ekspresy posiadają wiele dodatków funkcji, szczególnie urządzenia automatyczne, np. podwójny dozownik, samooczyszczanie, podgrzewanie filiżanek, sterowanie smartfonem, One Touch, wbudowany młynek, system spieniania mleka i wiele innych.

Podsumowanie

Ekspresy do kawy dla biura to nie łatwy wybór, ale z pewnością urządzenie to okaże się bardzo przydatne, szczególnie gdy w naszym biurze pracownicy czy goście spożywają kawę. Najlepszym wyborem będzie urządzenie automatyczne, które sprawdza się doskonale, jest bardzo wydajne, a dodatkowo posiada różne funkcje, które ułatwiają obsługę i korzystanie z ekspresu.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here