Włosy potrafią przysparzać wielu trudności, tym bardziej gdy stają się kruche, łamliwe bądź po prostu mocno zniszczone. Wtedy należy zacząć je pielęgnować w jak najlepszy dla nich sposób, którego wiele osób po prostu nie zna. Ludzie skupiają się przede wszystkim na tym, by dobierać do siebie idealne modne damskie fryzury, podczas gdy nie to powinno być najważniejsze. Nawet najlepsze cięcie nie zaprezentuje się bowiem dobrze, jeżeli kosmyki same w sobie będą połamane i osłabione.

Bardzo mocno zniszczone włosy należy pielęgnować jak najbardziej delikatnie. Nie powinno się wykonywać na nich zbyt wielu zabiegów fryzjerskich, tym bardziej tych skomplikowanych czy mocno ingerujących w strukturę kosmyków. Zastanawiając się nad kwestią – farbowanie włosów tak czy nie – najlepiej na jakiś czas zrezygnować z tego zabiegu, gdyż zazwyczaj mocno niszczy on włosy, przesusza je i osłabia. Nie mogąc jednak pozwolić sobie na rezygnację z farbowania (siwiejące kobiety raczej sobie go nie odpuszczą), najlepiej korzystać z kosmetyków jak najbardziej delikatnych, naturalnych i w miarę bezpiecznych dla włosów. Nie powinny one wpłynąć zbyt negatywnie nawet na delikatne pasma.

Wracając natomiast do samej pielęgnacji, tutaj również warto przekonać się do naturalnych i prostych środków pielęgnacyjnych. Świetnym działaniem wykazuje się m.in. olej kokosowy do włosów, który w ostatnich czasach zyskał sporą popularność. Regularnie nakładany na pasma potrafi je wzmocnić, nawilżyć i odżywić. Warto go stosować przynajmniej dwa razy w tygodniu.

pytano.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here