Mawiają, że nawet papier toaletowy wie, że aby żyć trzeba się rozwijać. To się tyczy każdej z osób. Brak rozwoju nie oznacza zastoju, tylko cofanie się w rozwoju.

Każdy człowiek ma swoje normalne, codzienne, bardziej lub mniej nudne obowiązki. Na początku jest to szkoła i studia, a potem praca. Aby nie zwariować i nie zapaść na apatię i bezruch należy ciągle stawiać sobie wyzwania. Stawiając sobie wyzwania i nowe cele samodoskonalimy się. Stajemy się lepsi, bystrzejsi, sprawniejsi i bardziej mobilni. Sprawdza się to na ogół na rynku pracy. Doświadczenie dowodzi, że osoby, które inwestują w siebie są cenniejsi na rynku pracy niż osoby, które stoją w miejscu.

Stawianie sobie nowych celów i wyzwań, a potem ich osiąganie i odnoszenie sukcesu to duży zastrzyk optymizmu i pozytywnej energii dla naszej psychiki. Badania psychologów dowodzą, że gdy osiągamy sukcesy to jesteśmy zdrowsi, bardziej uśmiechnięci, otwarci i mamy energię by sprostać przeróżnym sytuacjom, nawet tym najgorszym.

Samorozwój powinien zaczynać się już od dzieciństwa. Nie chodzi tu o chodzenie na milion różnych zajęć dodatkowych. Nadmiar celów i zadań do wykonania może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. System się przegrzeje i może nie wytrzymać.

Samorozwojowi służą zajęcia dodatkowe, na które możemy się zapisywać korespondencyjnie, internetowo, osobiście czy telefonicznie. Wachlarz jest niezwykle szeroki – od japońskiej sztuki parzenia herbaty przez sztuki walki, aż do kursu na patent żeglarski. Korzystanie z różnych możliwości, o ile pozwala nam na to czas, pieniądze i zdrowie, przynosi same plusy. Najwyraźniej odbija się to chyba w świecie pracy, gdzie osoby z bogatszym doświadczeniem i życiorysem są lepiej postrzegane przez potencjalnego pracodawce. Warto wspomnieć, że działając w różnych organizacjach czy korzystając z jakichś zajęć dodatkowych poznajemy nowych ludzi i krąg naszych znajomych się poszerza.

Osoby, aktywniejsze postrzegane są też jako atrakcyjniejsze. Zarówno jeśli chodzi o zwykłą przyjaźń jak i o bardziej stałe związki między dwojgiem ludzi.

magiaperswazji.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here