Druk katalogu firmowego - co warto wiedzieć

Katalogi szyte są jednym z popularniejszych materiałów reklamowych. Czym się wyróżniają, jakie są ich rodzaje i kiedy warto je wybrać? Sprawdź i drukuj katalogi – mądrzej.

Katalogi szyte, a klejone

  • Katalogi klejone (zwane książkowymi) przeznaczone są do obszernych, wielostronicowych publikacji (minimum 48 stron + okładka). Katalog w oprawie klejonej może mieć różne formaty, rodzaje okładki i grubość grzbietu. Najczęściej jest wybierany do trendbooków, prezentacji produktowych lub portfolio realizacji.
  • Katalogi szyte (zwane zeszytowymi) nadają się do druku materiałów, mających od kilku do kilkudziesięciu stron. Ich zaletą jest świetny stosunek jakości do ceny oraz duże możliwości personalizacji. To, co je wyróżnia, to także wygodne czytanie i przeglądanie stron (można je rozłożyć na płasko). Najczęściej wybierane są do druku instrukcji, prezentacji, a także do broszur informacyjnych.

Katalogi szyte, czyli jakie?

Katalogi szyte są jednymi z najchętniej wybieranych materiałów reklamowych. Dzięki możliwości dobrania różnorodnego podłoża – można wykonać zarówno prostą broszurę, jak i prestiżowy katalog produktowy i prezentację firmy. Katalogi szyte mają wiele możliwości konfiguracji – przez co można je dopasować do każdej branży. Każda drukarnia ma inne wersje katalogów – możliwe warianty oraz ceny, najszybciej można sprawdzić, przeglądając drukarnie online.

Druk katalogów szytych

Druk katalogów szytych – co warto wiedzieć?

Katalogi szyte mają od 4 do 56 stron – przez co nadają się do małych i średnich broszur. Tutaj strony łączone są pośrodku – za pomocą zszywek (podobnego typu, jak te znane z zeszytów). Całość może zostać umieszczona w nieco grubszej okładce – tę można dodatkowo uszlachetnić folią oraz lakierem wybiórczym UV. To prosty i dość tani zabieg, a sprawia, że katalogi wyglądają naprawdę prestiżowo – od pierwszej do ostatniej strony.

Wskazówka

Pamiętaj o możliwości zamówienia katalogu szytego ze zszywkami oczkowymi – czyli takimi, które można wpiąć do teczki lub segregatora. Te sprawdzają się w przypadku druku instrukcji, materiałów szkoleniowych i dedykowanych ofert dla klienta.

Formaty i podłoże katalogów szytych

Katalogi szyte można wydrukować w wielu formatach i rozmiarach – tak w pionie, jak i poziomie. Najczęściej oferowane są katalogi w formacie A4, A5, A6 lub DL. Jeśli chcesz wydrukować coś ekstra – rozwa wybór katalogów kwadratowych,

Na ostateczny efekt katalogów ogromny wpływ ma także wybór podłoża – im wyższa gramatura, tym bardziej prestiżowy efekt. Jeśli chcesz wykonać elegancki katalog, prezentujący firmę lub ofertę – wybierz grube podłoże powlekane (np. kredowe) lub ozdobne (od lat na topie są podłoża kraftowe oraz typu EKO).

Pamiętaj

Jeśli chcesz, aby odbiorcy mogli pisać po Twoim katalogu (uwzględniasz miejsce na notatki) – zastosuj podłoże niepowlekane (offsetowe).

Dlaczego warto drukować katalogi szyte?

  • Mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny.
  • Można zamawiać już od kilku sztuk.
  • Dają wiele możliwości konfiguracji – formatu, podłoża oraz uszlachetnienia, przez co można je dopasować niemal do każdej branży i zastosowania.
  • Katalogi szyte nadają się do niewielkich oraz średnich wydań (mających od 4 do 56 stron + okładka).
  • Zapewniają wygodne przeglądanie stron, można je rozłożyć na płasko.
  • Wybierając zszywki oczkowe – można je wpiąć do segregatora lub teczki ofertowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here