Dobry smartfon

Smartfony stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Dawno już przestały być urządzeniami, których głównym celem jest rozmowa głosowa z inna osobą. Obecnie te małe urządzenia to centrum rozrywki i komunikacji, zapewniające mnóstwo zabawy, ale również pozwalające na naukę praktycznie wszystkiego. Radość z ich użytkowania będą mieli wielbiciele kina, nauki języków obcych, serwisów społecznościowych oraz oczywiście gier. Nic dziwnego, iż możliwości współczesnych smartfonów są porównywalne z komputerami stacjonarnymi nieco starszej generacji. Jednak rynek telefonów komórkowych również jest podzielony – jest na nim miejsce dla smartfonów, przeznaczonych na każdą kieszeń i modeli flagowych, które są dumą producenta i marzeniem każdego użytkownika. Któremu z modeli warto się przyjrzeć?

  1. Samsung Galaxy S20
  2. Huawei Y7 2019
  3. Podsumowanie

Samsung Galaxy S20

Chyba każdy posiadacz Samsunga, zapytany o to, co wyróżnia modele tej firmy spośród innych odpowie bez zawahania – ekran! I rzeczywiście, nawet najtańsze modele zachwycają głębią kolorów i perfekcyjną dokładnością, a co dopiero mówić o flagowcach. Samsung Galaxy S20, jak każdy telefon z tej serii posiada ekran odświeżany z częstotliwością 120 Hz, dzięki czemu jakość obrazu jest wręcz niesamowita, a animacje i filmy nieprawdopodobnie płynne. Przekątna ekranu wynosi 6,2 cala, widać więc, że producenci smartfonów konsekwentnie powiększają swe modele, ale wystarczy wziąć go do ręki by z zaskoczeniem zauważyć, iż nadal użytkowanie telefonu jest wygodne. Równie interesujący jest aparat. Ten główny posiada imponującą rozdzielczość 64 megapikseli i sprawdza się w każdych warunkach. Świetnie dopracowany zoom umożliwia zrobienie bardzo dobrych, ostrych zdjęć odległym przedmiotom, tryb nocny, podobny do tego stosowanego przez konkurencję (Apple) jest bardzo wygodny i daje ciekawe efekty. Telefon Samsung Galaxy S20 pozwala również na rejestrację obrazu w technologii 8K, która tak naprawdę dopiero raczkuje – jest to więc smartfon przyszłościowy. I naprawdę warto mu się przyjrzeć, by w pełni docenić jego możliwości.

Huawei Y7 2019

Model ten to przedstawiciel smartfonów, które nie dość, że dostępne są na każdą kieszeń to jeszcze są znacznie lepsze, niż można by sądzić po ich cenie. Już na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, iż jest to jakiś topowy model – projektanci zrobili kawał dobrej roboty. Dla przykładu, w tej ofercie cenowej trudno znaleźć telefon z pełnym ekranem i tylko łezką z aparatem zamiast pogrubionego notcha. Również rozmieszczenie przycisków i gniazd wygląda optymalnie i pozwala na bezproblemową obsługę telefonu. Smartfon ten, choć z niższej półki cenowej posiada czytnik linii papilarnych, stanowiący jedno z najlepszych zabezpieczeń przed niepożądanymi gośćmi. Wadą tego modelu z pewnością jest słaby procesor, który powoduje zbyt wolne działanie w niektórych przypadkach, oraz dość standardowa w przypadku tańszych modeli mała pamięć wbudowana. 3 gigabajty robiły wrażenie jeszcze dwa lata wcześniej, obecnie jest to wartość niewystarczająca. Huawei Y7 2019 z pewnością wyróżnia się w swojej klasie i powinien przyciągnąć uwagę osób, którym zależy na posiadaniu taniego, a jednocześnie funkcjonalnego telefonu.

Podsumowanie

Trudno porównać te dwa modele – to zdecydowanie gracze z innych lig. Samsung Galaxy S20 to atrakcyjna propozycja dla osób poszukujących modeli z wyższej półki, które mają niesamowite możliwości i dorównują ekskluzywnym modelom, jednocześnie zachowując rozsądną cenę. Huawei Y7 2019 powinien zainteresować osoby, które maja mniejszy budżet, ale poszukują funkcjonalnego telefonu, którego użytkowanie nie będzie katorgą. Oba modele (i znacznie więcej innych) można obejrzeć przed zakupem na https://www.oleole.pl/telefony-komorkowe,g!smartfon.bhtml

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here