Prowadzenie działalności gospodarczej, nawet tej jednoosobowej, jest dla wielu przedsiębiorców wyzwaniem. Każdy bez wiedzy ekonomicznej, prawnej oraz księgowej mógłby się pogubić w gąszczu przepisów, a przecież większość firm działa na zupełnie innym polu niż finansowe i zakładają je osoby, które nie mają nic wspólnego z księgowością. Jak więc radzić sobie, kiedy pojawią się wątpliwości podatkowe? Do kogo zwrócić się o poradę?

Doradztwo podatkowe Katowice doskonale rozumie sytuację przedsiębiorców, dla których każdy nowy rok przynosi kolejne, czasem trudne do przyswojenia przepisy i zmiany. Podpowiadamy, co robić, gdy ma się problemy związane z podatkami.

Urząd Skarbowy

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości podatkowe, możesz bez obaw udać się do właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania urzędu skarbowego. Zwróć się do urzędników-specjalistów od danego podatku (PIT, CIT, VAT), a oni podpowiedzą Ci, jak rozwiązać Twój problem. Pamiętaj, żeby nie bać się urzędów. Masz prawo czegoś nie wiedzieć, a nawet popełnić błąd, natomiast zadanie urzędników to pomóc Ci wyjaśnić Twoją sprawę. Najważniejsza jest dobra wola przedsiębiorcy.

W urzędach organizowane są także tematyczne spotkania, często dotyczące małych przedsiębiorców i kwestii rozliczania podatków. Warto uczęszczać na takie spotkania i poszerzać swoją wiedzę.

Bezpłatna pomoc prawna

Zarówno w większych, jak i mniejszych miastach działa bezpłatna pomoc prawna. Zazwyczaj dyżury wyznaczane są od jednego do kilku razy w tygodniu. Pomoc odbywa się przy urzędach gminy i miast, sądach oraz uniwersytetach. Wszystkie punkty bezpłatnej pomocy prawnej można znaleźć na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Pamiętaj, że taka forma pomocy to raczej jednorazowe zadanie pytania czy wyjaśnienie kilku wątpliwości. Prawnik działający bezpłatnie nie będzie mógł prowadzić dla Ciebie sprawy czy na bieżąco doradzać Ci w kwestiach podatkowych.

Profesjonalne biuro rachunkowe

Najlepszą opcją jest zgłoszenie się do profesjonalnego biura rachunkowego. Prowadzenie księgowości na własną rękę rzadko kiedy się sprawdza i prędzej czy później przedsiębiorcy zaczyna brakować czasu bądź odpowiedniej wiedzy. A przecież nikt z nas nie chce popełniać nieumyślnych błędów, które potem mogą przynieść kłopoty.

Biuro rachunkowe nie tylko pomoże Ci z księgowością, ale także opracuje dla Ciebie opinie prawno-podatkowe, pomoże przy interpretacji aktów prawnych, wykona audyt podatkowy, będzie Cię reprezentować przed sądami administracyjnymi oraz doradzi we wszystkich innych kwestiach związanych z podatkami.

Zawsze jest kilka dróg rozwiązania tego samego problemu. Najlepiej jednak już na początku wybrać tę najbardziej korzystną. Zakładając przedsiębiorstwo, nie zapomnij o przemyślanym wyborze biura rachunkowego. Postaw na takie, które będzie pomagało Ci rozwiązać każdy problem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here