poduszki sztauerskie

Choć nazwa ta nie budzi żadnych skojarzeń, poduszki sztauerskie to po prostu worki wykonane z różnego rodzaju tworzyw, które niczym balon zamykają w środku powietrze. Kształtem jednak przypominają poduszki, z którymi mamy do czynienia w sypialni lub na salonowej kanapie. W transporcie różnego rodzaju asortymentu powszechnie stosuje się worki sztauerskie – najczęściej papierowe lub polipropylenowe. Jakie jest ich zadanie?

Zastosowanie w transporcie

Worki i poduszki sztauerskie określają jedną i tę samą grupę produktów, które służą zabezpieczaniu towarów w transporcie na rozmaite sposoby. Co więcej, jest to ekologiczne rozwiązanie, a nieuszkodzone poduszki sztauerskie można wykorzystywać wielokrotnie, dlatego warto inwestować w te, wykonane z trwałych tworzyw. Dzięki temu ekonomia będzie mogła iść w parze z dbałością o środowisko naturalne.

Bez względu na branżę, transportowane paczki i palety mogą chwiać się na boki. Nadmierny ruch ładunków, na przykład podczas ostrych zakrętów lub nagłego hamowania, może powodować szkody. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z towarem delikatnym jak szkło i ceramika, dekoracje, kosmetyki, ale nie tylko. Na tego typu przeciążenia szczególnie narażony jest asortyment przewożony transportem kołowym, czyli przy użyciu samochodów dostawczych, ciężarowych i tirów. Na mniejsze szkody narażone są paczki w transporcie kolejowym, ale kontenery morskie czy lotnicze w swojej dalekiej podróży mogą spotkać również wstrząsy, które mogą spowodować uszkodzenia delikatnej zawartości. Ładunek zabezpieczony przy pomocy worków nie przesuwa się, nie przewraca, nie ociera się i nie uderza o inne przedmioty. Jest też do pewnego stopnia chroniony przed wibracjami.

Jak używać poduszek sztauerskich?

Worki i poduszki sztauerskie występują w wielu rozmiarach, dzięki czemu możemy dopasować odpowiednią poduszkę, do pustej przestrzeni między kontenerami, skrzyniami lub paletami. Wypełniając wolną przestrzeń, ograniczamy możliwość rozchwiania się załadunku. To również doskonałe rozwiązanie, zabezpieczające transport mebli czy różnego rodzaju sprzętów AGD – zarówno większych, jak pralki i lodówki, jak i tych szczególnie delikatnych i kruchych jak na przykład monitory LCD. Ochrona ładunków za ich pomocą polega na umieszczaniu pustych worków w przestrzeniach między przewożonym towarem. Analogicznie, poduszki można umieścić pomiędzy ładunkami a drzwiami lub ścianami kontenera, naczepy itp.

Napełnianie worków przy pomocy pistoletu sprężającego powietrze

Puste worki umieszczone w przestrzeniach między kartonami są pompowane sprężonym powietrzem, dzięki czemu nabierają właściwego kształtu, wypełniając wolną przestrzeń i idealnie wpasowując się w lukę. Worki papierowe charakteryzują się większą sztywnością po napełnieniu, niż worki tkane z włókien polipropylenowych, które cechuje elastyczność. Pompowanie worka trwa zaledwie kilka sekund, potem wystarczy szczelnie zamknąć zawór. Po dostarczeniu przewożonych dóbr na miejsce wystarczy usunąć worki, by wygodnie dokonać rozładunku. Poduszki sztauerskie mogą być użyte ponownie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here