Dlaczego warto pracować i mieszkać w Krakowie?

Kraków jest miastem szczególnie lubianym przez inwestorów, dzięki czemu rozwija się permanentnie. Taka sytuacja bardzo pozytywnie wpływa na rynek pracy, na którym nie brakuje ciekawych ofert. Ponadto Kraków znajduje się w ścisłej czołówce miast o najniższym wskaźniku bezrobocia. Praca to główny, ale nie jedyny aspekt przemawiający za tym, że warto tu zamieszkać.

Mieszkanie w Krakowie

Najczęstszym czynnikiem decydującym o zmianie miejsca zamieszkania jest praca. Kraków to jedno z najlepszych miejsc na relokację. Stolica Małopolski jest miastem, w którym historia w naturalny sposób przeplata się z nowoczesnością. Zielone dzielnice na przedmieściach wspaniałe współgrają z wysokimi blokami, które najpiękniej prezentują się nocą. Klimatyczny Kazimierz oraz rynek z Sukiennicami i Kościołem Mariackim to idealne miejsca nie tylko na niedzielny spacer, ale również na chwilę kulturalnej rozrywki, spotkania z historią i relaksu. Zamieszkanie w tak prężnie rozwijającym się ośrodku, które codziennie tętni życiem m.in. ze względu na turystów obecnych tutaj niezależnie od pory roku to nie lada wyzwanie i wspaniała przygoda. Ceny wynajmu oraz ceny nieruchomości nie należą w Krakowie do najtańszych, jednak współmiernie wysokie zarobki rekompensują te dysproporcje.

Praca w Krakowie

Ze względu na to, że dawna stolica Polski jest obecnie jednym z miast, w którym inwestorzy lokują się najchętniej, rynek pracy rozwija się niezwykle dynamicznie. Na brak ofert nie można narzekać – każdy, kto chce znaleźć zatrudnienie, bez problemu je znajdzie. Niektóre branże, takie jak informatyczna i medyczna, wykazują niesłabnące zapotrzebowanie na pracowników, z tego względu osoby dysponujące umiejętnościami i wykształceniem w tych dziedzinach mogą liczyć na bardzo atrakcyjne oferty. 

Kultura i rozrywka w Krakowie – Festiwal Pierogów i Dama z gronostajem

Osoby, które szczególnie cenią sobie nieograniczony dostęp do bogatej oferty rozrywkowo-kulturalnej, w Krakowie będą czuć się wspaniale. Oprócz tego, że miasto może poszczycić się ogromną ilością muzeów, teatrów i galerii sztuki to również jest miejscem, w którym odbywa się wiele festiwali o międzynarodowej renomie. W Muzeum Narodowym oprócz płócien Jana Matejki można podziwiać obraz “Dama z gronostajem” Leonardo da Vinci. Bogaty repertuar imprez sprawia, że trudno się nudzić w Krakowie, filmy, koncerty, wystawy, spektakle – każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto, mieszkając w Krakowie, można uczestniczyć we wspaniałych cyklicznych wydarzeniach kulturalnych, np. Festiwalu Kultury Żydowskiej, Live Music Festival oraz Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Kinomani z pewnością nie przegapią Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Tutaj również odbywa się Przegląd Kabaretów PAKA oraz cieszący się ogromną popularnością Festiwal Pierogów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here